Yle Areena: Räsänen Aamu-TV:ssä

Nyt löytyy haastattelu netistä:

http://areena.yle.fi/video/1367438
1125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Päivi Räsänen on siinä oikeassa, että jos homoja aletaan vihkiä avioliittoon tai homosuhteita siunata (synnin siunaaminen) niin silloin Raamatun mukaisesti perinteisellä tavalla ajattelevia ihmisiä alkaa erota nykyistä enemmän kirkosta. Jopa harras tuttava kirkkomummu kavereineen sanoi, että ensimmäinen homopari kun siunataan niin he eroavat kirkosta. Sitä siunaamista lienee tapahtunut yksittäisinä tapauksina mutta hän siis tarkoitti sitä että jos siunaamiselle tulee joku vahvistettu kaava kuten vihkikaava kirkossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sh kirjoitti:

Nyt löytyy haastattelu netistä:

http://areena.yle.fi/video/1367438

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu