Tiesittekö te muuten...

Että ystävänne ja uskonveljenne Savonarola pitää ateisteja ja muslimeita samana porukkana.

Onko Savonarola joku teidän pahasti jälkeenjäänyt maskotti?

Käykö yleensä te helluntalaiset peruskoulun? vai onko se opissane kiellettyä joten pysytten lastentasolla älyllisesti?
4103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minä taas sanoisin että kovemmat yhdistävät tekijät kristityissä ja muslimeissa on se että he ovat kummatkin tappaneet ateisteja ilomielin!

Äänestä

Oletko loukkaantunut siitä, että Savonarola samaista ateistit muslimeihin vai muslimit atesteiksi? Muslimithan uskovat Allahiin Jumalana ja heidän pyhä kirjansa on Koraani. Ateistit eivät usko Jumalaan.

>>Käykö yleensä te helluntalaiset peruskoulun? vai onko se opissane kiellettyä joten pysytten lastentasolla älyllisesti?>...ystävänne ja uskonveljenne Savonarola pitää ateisteja ja muslimeita samana porukkana

Äänestä

Helluntalaiset KiihkoKristityt ovat aloittaneet massiivisen Julituskampanja Internetissä.
- Jeesusta ,Sanaa Julistetaan monilla Suomi24:n forumeilla.

Tällä kirjoittajalla EI OLE pokkaa edes keksiä omaa nimimerkkiä TAI omaa nimeään myöskään ei uskalla(nolottaako??) tai halua käyttää.

No ensin hän levittää forumeille Sanaa. Myöhemmin aina, hän aloittaa hurjan ivaamisen, jossa kirosanat lentävät.

Henkilö on sama, koska hänen Julistuksissaan ja ivausviesteissään on paljon samaa mm.:
- Kirjoitusasu
- Testit vain muutaman lauseen mittaisia
- Sama kirjotustyyli : ei nimimerkkiä, vaan nimimerkkinä AINA lauseenpala.
- Kummissakin viestissä peloitellaan/uhataan/mollataan muita.

Minusta on etovaa kuulua tällaiseen lahkoon, kun Jeesuskaan EI auta tätä sieluparkaa.

Äänestä
  • Puhutko nyt aloittajasta vai Jukka.Finlandista??? vai harrista? sillä muuten sinun sanomisillasi ei ole paljoakaan totuutta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liikaa loukattu! kirjoitti:

Että ystävänne ja uskonveljenne Savonarola pitää ateisteja ja muslimeita samana porukkana.

Onko Savonarola joku teidän pahasti jälkeenjäänyt maskotti?

Käykö yleensä te helluntalaiset peruskoulun? vai onko se opissane kiellettyä joten pysytten lastentasolla älyllisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu