Päätökset ja Keskustan toiminta hallituksessa ovat osoittaneet, että KESKUSTA on porvaripuolue. Keskusta ei enää aja vähäosaisten asiaa, ei aja maanviljelijoiden asioita, eikä aja taajamissa asuvien asioita. Ihan on profiloitunut kaupunkilaisten ja rikkaiden puolueeksi.
Tämän johdosta annan ääneni PerusSuomalaisille, joka on ainoa puolue joka ajaa tavallisten ihmisten asioita ja pyrkii toiminnallaan varmistamaan peruspalvelujen saatavuus tasapuolisesti eri puolilla Suomea.
Tämän johdosta annan ääneni PerusSuomalaisille, joka on ainoa puolue joka ajaa tavallisten ihmisten asioita ja pyrkii toiminnallaan varmistamaan peruspalvelujen saatavuus tasapuolisesti eri puolilla Suomea.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pienpuolueet kd ja persut kuppaavat kepun ja kokoomuksen verta (persut myös demareiden). Kepu on todella pahassa paikassa.
Minimi eläkkeitä on nostettu
Lapsilisiä on korotettu
Kotihoidon tukea on korotettu minimi työttömyyspäivärahan tasolle
Työmarkkinatukea on korotettu ja tarveharkinta lopetettu. Lisätty 100 euron aktiivilisä kuukaudelle.
Ruoan ALV:a alennettu
Pienituloisille on kannallisveroon perustulonalennuksen korotus joka laskee pienituloisen verotuksen Euroopan alhaisimmaksi
Kuntien valtionosuuksia on korotettu
Opintotukea ja opiskelijan asumislisää on korotettu
Opintotuen vanhempien tulorajoja on korotettu
Harvaan asuttujen kuntien kuntalisiä korotettu, joka koskee 98% koko Suomen pinta-alasta
Rikkaille vainjakaa. Ei muista köyhiä.