Sopiiko muovinen, kiven näköinen kompostori pihaan? Onko ihan kitschiä (mies väittää että on)? Vai näyttääkö se oikeesti kiveltä, kun en ole kenenkään pihassa kiinnittänyt sellaiseen ainakaan huomiota? Onnistuuko maisemointi esim. luonnonkivillä ja kasveilla?
Mitä mieltä kivikompostista?
4
2867
Vastaukset
- Kaija
Kivinen muovirötiskä pihalla on kyllä ruma. Ei ole mitään järkeä maisemoida kompostia siten, että sitä on vaikea tyhjentää. Sijoita se paikkaan joka on varjossa ja joka ei ole jatkuvasti silmissä.
Netistä löytyy runsaasti hyviä kompostointiohjeita ja laita vaikka miehesi tekemään itse komposti puutavarasta. - tiuku
Näin äsken kaupassa sellaisen ja kyllä minä sellaisen ottaisin puutarhaani. Yllätyin vaan kuinka pieni se on. Olen luullut sitä isommaksi. On kiva harrastaa kompostointia!
- Kompostoija
Kivikompostori on mielestäni todella hyvä valinta, jos kompostori on sijoitettava näkyvälle paikalle. Voit ihan hyvin istuttaa kivikompostorin kahdelle sivulle kasveja, niin kompostorin tyhjentäminenkin onnistuu vielä vallan mainiosti. Hyviä kasveja kivikompostorin ympärille on esim. tulikellukka ja vuorenkilpi. Molemmat ovat ikivihreitä kasveja. Itselläni on omalla pihalla kivikompostori ja olen ollut siihen tyytyväinen.
- Anonyymi
Minulla on ollut jo yli 15 vuotta ja tykkään.Toimii hyvin ja on kestävä. Kasvihuoneen kulmalla pari pikkupuskaa vierellä näyttää ihan luonnon kiveltä. Tänä kesänä aion hankkia toisen lähemmäs asuin rakennusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33411185IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3507737Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut842343Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862107Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1391954Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61581- 1101241
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521044Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26878MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772