Kyllä se jumalauta niin menee että Suomi tulee kotii maailmanmestarina!! Se on varma!! Kattokaa vaa!! En tajuu niitä joilla ei riitä uskoo omaa kotimaahansa!! Saatana!! Uskokaa, älkää vittu aliarvioiko!! on se saatana teidänkin joukkue!! Suomen maineestahan tässä pelataan ja kunniasta!! nyt on aika toteúttaa se masteruus!! liian monta kertaa menny niin läheltä!! Nyt saatana uskoa!! Herätkää ihmiset!!!
Uskokaa Suomeen!! Saatana
Suomalainen
4230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No ei tässä oo kysymys mistään Suomesta! -Jääkiekko on vaan peliä, ja siellä on mukana suomalaisista koottu joukkue. Ei siellä mikään Suomi maana ole pelaamassa!
Se ei ole todellakaan _meidän_ joukkue! -voit sanoo "Meidän", jos olisit ite pelaamassa..
Kumma että tämmöstä lapsellisuutta riittää, herää nyt! -Ja en tajua mikä siinä muuttaa mitään mihinkään suuntaan, voitti suomi tai ei. Ei se meiän tavallisten ihmisten elämiin vaikuta mitenkään.
"Suomen maine ja kunnia" ??? -Aikuistu hyvä mies, luuleks että Suomen maine tai kunnia on kiinni mistään jääkiekosta?
älä ota kaikkea niin kirjaimellisesti. Kyllä se on iso ja paljon puhuttu asia!! Suomi edustaa suomea ja niin se vaan menee!! Et taida ite uskoo suomeen!! Sulla on varmaa toi aikuistu sana jääny levylle!! Älä stressaa!! Se on mun mielipide älä käy kitisee!!
Onpas jessellä paha päivä... Ja mitäs se suomen joukkue edustaa siellä, jos ei suomea!!!! Ei ainakaan vittu ruotsia... Ja jos mitalia ei tänä vuonna tule, niin joku toinen vuosi sitten... Ja silloin on varmasti joka kaupunki sekaisin asian takia, niinkuin -95... mahtavaa!!!... En malta venaa... Oot oikeessa, että Jääkiekko on vain peliä, mutta miten tämä mm-kisa aika on monelle vuoden kohokohta? Tai miksi Suomella on virallinen kisaolut(karjala)? Tai miksi ovellani käytiin kauppaamassa LEIJONA-VESSAPAPERIA!!! ja Suomi on kyllä maana siellä pelaamassa... Ja toi sun pessimistisyys varmasti kuvottaa jokaista lukijaa... Ja tiedoks: Jos suomen voitto ei liikuta sua, niin ET OLE TAVALLINEN!, koska tavallinen suomen kansalainen iloitsee Suomen voitosta! Ja ei nyt millään pahalla, mutta suomen maine on aika paljon kiinni jääkiekosta! Ainakin enemmän, kun jostain upeista lapin maisemista tai Tik Tak- nimisen bändin yhdestä ainoasta jenkkikiertueesta! Ja sua vaan vituttaa, kun oot niin mitätön, ettet saa mitään aikaan ja muut saa!!!
..niin ei joudu pettymään. Eikö se vähän niin ole? Mutta ei heitetä kirvestä kaivoon.. vielä. ^^