Gallup:PS 14,3%, lähenee keskustaa!

8120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Homo- ja mamuhyysäys vituttaa suomalaisia, PerSut tarjoavat kanavan joka ajaa normaalien suomalaisten oikeuksia.

Homot ja mamut eivät kuulu suomalaiseen yhteiskuntaan eikä sen arvoihin!

Äänestä

Äänestää, meidän tulee myös mennä vaaliuurnille, eikä jäädä kotisohvalle jännäämään kuinka meidän ( PS )puolueelle käy.

Äänestä
  • HUVITTAA JO NYT MITEN HINTTARIEN, HELSINGIN SATEENKAARIMEDIAN JA MAMUJEN NAAMAT VENÄHTÄÄ KUN VAALITULOS JULKISTETAAN... TAITAA HYMY HYYTYÄ!!!!

    Äänestä

  • vaara juuri piilee , kun ihminen tuudittautuu voitonhurmaan. "Gallupit eivät äänestä", totesi edesmennyt Urpo Leppänenkin usein.

    Äänestä

jää nyt......luoja varjele.sitten kun on vaalit...persut saa paljon ääniä...TURPIIN VAAN ,3 VALTA PUOLUEELLE.Näytetään niille.missä kaappi seisoo.Suomen kansalaisia pitävät vähä älyisinä.että meille voi tehdä' mitä vaan.se hölmöily on saatava loppumaan.

Äänestä
  • Lukema kertoo että on vielä täyspäisiä Suomalaisia olemassa.
    Älkää olko huolissanne jos ette ymmärrä mamutouhua. Riittävän typerät työvoimapulat ei mahdu
    kenenkään ajatuksiin. Ei muuta kuin seurataan ammuntaa ruotsissa ja vartutaan vaaleja.

    Äänestä

Homoaiheella ei tarvitse olla mitään tekemistä PS:n nousussa. Homojenkin kannattta nähdä asia niin, että jos PS jyrää, niin homojen todelliset vihaajat eivät maassamme liiemmin lisäänny. Homoviha on heillä uskonnossa, mutta kristityillä sitä ei ole, vaikka keskustelu on käynyt kuumana.

Homoja on haluttiin tai ei. Pahimpia ovat väkivaltarikolliset, rikolliset yleensäkin. Antaa homojen olla ihan rauhassa. Mitä heistä keuhkoamaan. Kyllä ne asiat lutviutuu, heterot saavat mennä naimsiiin kirkossa jtakossakin kunhan tuo adoptio-oikeus estetään homoilta, niin muuten ihan tasa-arvoisina. Töitä hekin täällä suomessa tekevät.

Maassa olevia kouluttautuneita työttömiä venäläisiä pitäisi oman kansan lisäksi saada työllistettyä. venäjältä on tullut suomeen paljon hyvää porukkaa, kuten länsimaista ja kaukoidästäkin.

Äänestä
  • löytää nyt edestään,mitä ovat taakseen jättäneet.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gilez kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/10/perussuomalaiset_lahestyy_jo_keskustaa_2081709.html

Raju on ajan riento...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu