Wikileaks ja tiitisen lista

WikiLeaksin Julian Assange Iltalehdelle:
"Tutkimme Tiitisen listaa"

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010102412575722_uu.shtml
3825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

toivotaan että oikea lista löytyy ja tulee julki.
hyvä homma, että on wikileaksin kaltainen taho puolustamassa tavallista kansaa eliitin mielivaltaa ja salailua vastaan!

Äänestä

  • ...taitaa olla takana jokin usan etuja ajava taho. Mielestäni tällä pyritään vain tasoittamaan
    internetvalvonalle suotuisia olosuhteita. Olemme jo niin valvottuja joka taholta, jotta ei
    meitillä ole kohta omaa elämää ollenkaan, jollemme irtisanoudu kaikesta elektronisesta
    toiminnasta. Siitä huolimatta kansa on jo tavallaan orjuutettu pienen eliitin tarkoituksiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hathehehra kirjoitti:

WikiLeaksin Julian Assange Iltalehdelle:
"Tutkimme Tiitisen listaa"

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010102412575722_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu