Vielä muutama viikko niin a vot...
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Iltalehti Wikileaks tutkii Tiitisen listaa/1135261137621
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Iltalehti Wikileaks tutkii Tiitisen listaa/1135261137621
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kotiryssien housut alkavat tutista viimeinkin.
Toivottavasti se nyt viimeinkin saadaan julkiseksi niin voidaan lopettaa siitä jauhaminen
Halonen tulee kiistämään asian samoin kuin ne Niinistön natsat
kiistää sitten kun jo valuu lahkeesta.
Se on nolo loppu poliittiselle uralle jos pitää paikkansa. Tarvitseeko maanpettureille edes maksaa eläkettä?
lirahtaa kyllä Tenat märääks!
Siinä onkin sitten hyvät eväät lähteä YK:n leipiin...
Tiitinen
sillon kova hallituskiima ja nyt tutisee puntit.
Stasi! Montakohan Paavoa listalta löytyykään?
vitusti kun maanpettureiden nimet tulee julki eikä ole mitään merkitystä mistä puolueesta ovat.
kybällä
se myös julkaistaa, ettei jää pelkäksi lupailuksi.
Toivottavasti lista tulee julki ennen kevään eduskuntavaaleja
Jos ei Pentagon pystynyt estämään Afganistan ja Irak papereita niin miten vitussa suomen pikkunilkit pystysivät estämään muutaman kotiryssän nimen julkaisun ?
Miksi pöytämme pitää aina puhdistaa ulkovaltojen toimesta. Vakoilijat ja vaaliraharyvettymiset kuvaavat nykyistä meininkiä palkannostohengessä.
että Suomi oli NL:n sateliitti.Vain suomalaisille valehdeltiin,että tämä olisi ollut muka lännen puolella.So,ei itäsaksassa kommunismin lukuun palvelleet pettäneet kommunismia.Miksi siis joku kehtaa puhua jostain maanpetoksesta.Amerikkalaisille kaikki olivat vihollisia sekä ennen natsit ja myöhemmin kommarit.Suomi ei vielä koskaan ole ollut täysin vapaamielinen ja amerikkalaisuutta kannattava maa.Joten kukaan ymmärtääkseni ole pettänyt ketään.Ne ketkä luulevat olleensa lännen puolella ovat kylläkin olleet mitä suurimmassa määrin natsimielisiä,vaikka kyseinen ideologia on julistettu rikolliseksi 40-luvulta lähtien,ja joka on vielä tuomittavampaa kuin kommunismi.Täysiä sosiopaatteja ja rikollisia.Tämän takia puheet maanpetoksista ovat hurjaa liioittelua.Jos joku amerikkalaismielinen olisi kääntynyt kannattamaan natsismia tai kommunismia,tuolloin voitaisiin puhua jonkinlaisesta pettämisestä ja siirtymisestä kannattamaan rikollista ideologiaa.Vapaamielisyyttä julistavia ei tässä maassa tapaa julkisilla paikoilla miltään elintaso portaalta.Yleisen oikeustajun kannalta tämä olisi kyllä tärkeää.
Tuolla systeemillä on selvästi tilausta ja tarvetta.
Jotenkin minusta tuntuu, että eräs nallekin löytyy noilta listoilta.
Voin olla väärässäkin.
Mietin vaan erilaisia " taistolaisia" noihin aikoihin, joista on julkistettu kuviakin.
Sopivasti myös jotkut näistä ihmisistä perääntyy ja vaikenee samaan tahtiin, kun asioita ihmetellään.
Jäämme odottamaan kuulumisia.
Sanoiko joku, että tiedot olisi laitettu salaisiksi 50 vuodeksi?
Rakentuukohan se laskelmaan, että ko. ihmisiä ei silloin enää olisi vastaamassa asioihin?