SAMI KOKKAA!

Katoin 5.5 tota ohjelmaa, ja siinä puhuttiin jotain liivatelehdistä ja paakkuuntumisesta. Muistaako kukaan miten ei tuu paakkuja..? Ja jos tiedät muutenvaan niin kerro ihmeessä
1211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sulata liivate kuumaan vesitilkkaan ja sekoita käytettävään nesteeseen/täytteeseen hitaasti ohuena vanana hyvin sekoittaen.
jos liivate jonka olet jo liuottanut kuumaan alkaa pakkuuntua jäähtymisen takia, voit kuumentaa liivate- nesteen uudelleen esim mikrossa tai liedellä . menikö epäselväksi... tää loppujuttu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Domino kirjoitti:

Katoin 5.5 tota ohjelmaa, ja siinä puhuttiin jotain liivatelehdistä ja paakkuuntumisesta. Muistaako kukaan miten ei tuu paakkuja..? Ja jos tiedät muutenvaan niin kerro ihmeessä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu