Jälleen sulka hattuun!
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Olli Rehnistä Helsingin yliopiston Vuoden alumni/1135261194577
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Olli Rehnistä Helsingin yliopiston Vuoden alumni/1135261194577
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Kumma kun noita vasuripuolen miehiä ei noteerata euroopassa.
Kassi-alma 2012 kärrätään kaatikselle. Näin on näreet???
pressa ja toista ei tule, siitä kansa pitää huolen!!
2012 vaaleissa valitaan Suomen Tasavallan Presidentiksi Sauli Niinistö.
Molemmat käy kunnon heteroita kumpikin.
Vain Sauli Niinistö kelpaa Suomalaisille!! Eikää mikään kepuloinen olliboy :)
Niinistö tuli maitojunalla pois Euroopan pannkireissultaan. Joten se siitä.
ensimmäinen puhemies siis Suomen toiseksi tärkein henkilö heti Tasavallan Presidentin jälkeen! Eikä Sauli junalla kulje vaan ykkösluokassa lentokoneessa.
ja oota vain niin se ollipoika vasta maitojunalla tuleekin pois toukokuussa 2011!
kekkonen=kepulien vika pressa
kiviniemi=kepulien vika pääministeri
rehn=kepulien vika komissaari
Sauli on tyypillinen etukäteis ennakkosuosikki.
Tosipelin alkaessa alkaa Saulin jutut lipsumaan ja jää kauas Ollin taakse.
Älähän hättäile punikki.
Reinihän järkkäs nämä erjäläiset tänne, riasaksemme. Mitali?
Nyt Olli Oppipoika laittaa EU:n talouden pyllylleen, kun sai ensin kerjäläiset ja rikolliset riesaksemme.
Kuka vatun Reini ?
kepuli-olli on siis komissaari, ei Suurlähettiläs!!
http://www.neuvostoliitto.eu/
onneksi kepuli pääsee takas avustajaksi eduskuntaa johon kuuluukin ja kepulin paikalle komissaariksi valitaan taitava ja osaava kokoomuslainen!
Kelpaa tätä lueskella. Lukekaa punatollotkin.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Olli_Rehn
Ollista tulee presidentti. Ei Saulista, ei. Se nähtiin puhemiesäänestyksessä. Luotto on mennyt oman edun tavoittelijalta.
Seppo Hietanen (CITY-Keskusta)
2.9.2010 klo 20.57
Vastaus kommenttiin: taivaanrannan maalari (controlman) / 2.9.2010 klo 20.24
Tämä "control" on tyypillinen kyykkijä poliittisten saittien naailmassa; Kun järki ja osaaminen loppuvat, alkavat kädet käymään, ts; nimettömänä herjaaminen poliittisia mielipiteitä kirjoittavasta henkilöstä. Kyllä se hyvä "controlli" niin on sinun kohdalla, että kun nyt tulit tälle saitille jossa ei ainakaan pitäisi voida esiintyä ilman todellista henkilötunnistusta, niin saat tilaisuuden tutustua meikäläiseen ihan livenä, muissa yhteyksissä kuin täällä ilmaa pilaamassa.
Olli hyvä tyyppi !
Oli vanha armeijakaveri.
Lopeta Olli Rehn heti kuhertelu Turkin kanssa, me joudumme jo maksamaan liian kalliin hinnan näistä Romanian ja Bulgarian jäsenyyksistä, Turkkia emme siihen enää tarvitse.
Nyt jo Kreikkaan suorastaan vyöryy pakolaisia Turkin kautta ja jos raja aukeaa niin mikään ei pidättele tätä islamilaispakolaisten tulvaa.
Rehn on toiminut vuodesta 2004 alkaen EU-komissaarina, nyt talous- ja rahakomissaarina.