Moni odottaa, että halla-aho haastetaan keskusteluun poliitikan eri osa-alueista mm. koulutus, terveydenhoito ym. kannat kiinnostavat. Tietääkö koiraslotta niistä mitään?
Halla-ahon kannanottaja odotellaan
Moppisoturi
5127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
että Halla-aho haastaa jonkun intressin ko. keskusteluun, vai onko ajateltava niin ettei löydy kuitenkaan Halla-aholta kykyä yleiseen keskusteluun esim.terveydenhoidosta, sosiaalipuolen toiminnoista tai edes tuosta koulutuksesta, jonka hänkin on yhteiskunnan joviaalisuuden turvin saanut. Näin ilman että pystyy hyödyntämään oppejaan mitenkään niin, että ne tukisivat yhteiskunnan toimintoja tai tarpeita .
tosiaam kaksi "moppisoturia",sinä ja käde.teidän on ihan turha yrittää kehua armeija arvollanne,sellaista teillä ei ole - pelkkiä perunankuorijoita,jotka hädin tuskin selvisitte siitä.
Älä rupee sössöttään asioita joista et ymmärrä mitään. Mä kävin armeijan 332vrk jo siinä vaiheesasa ku sä olit isäsi painajaisunissa jonkin vosun ahterissa. Joku halliksen tasoinen laistaja taas ei ole minkään arvoinen, eikä hänen lipojansa senkään vertaa. Katsos miehet on ihan eriasia kuin tollaset lusmut joille mamma tarjoo pyyhken, kun nenu vuotaa-
Koulutus: muita uskontoja kuin ev.lut ei saa opettaa eikä varsinkaan islamia
Terveys: ympärileikkaukset kiellettävä kuolemanrangaistuksen uhalla.
Niin ja kaikki aseet ritsasta sinkoon maitokauppojen hyllyiille. Lapset saavat valtion tukea niitä ostaessaan, kunhan lupaavat että ensimmäinen uhri on tietynvärinen tai homo.
Oliko muuta?
Kannattaa rohkeasti mennä asiaa kysymään. Ja kertokaa mitä Halla-aho vastasi. Itse en jaksa täältä pohkoisesta lähteä niin kauas kysymään, mutta laitan Jussille sähköpostia. Kysymällä ne asiat selviää!