"Jokin aika sitten Assange (wikileak) mainitsi maamme iltapäivälehdille saaneensa käsiinsä myös Tiitisen listaksi tituleeratun asiakirjan, joka käsittelee suomalaisten yhteyksiä Itä-Saksan turvallisuuspalvelu Stasiin."
Kenen housut arvelette tutisevan ?
Olisko niin että ..sensuroitu... tuulipuku tutisee ?
Kenen housut arvelette tutisevan ?
Olisko niin että ..sensuroitu... tuulipuku tutisee ?
Vastaukset 3
Vanhimmat
ei ole kiinnostunut näin pienistä asioista.
Vaikka olisi, hän vaikenee pian. Eivät ihmiset halua raiskaajan varastamien asiakirjojen "totuuksia".
Ei Tiitisen listalla ole ketään merkittävässä asemassa olevaa nykypoliitikkoa. Ei taida olla edes yhtään kansanedustajaa, isommista vaikuttajista puhumattakaan.
Elossa olevia on Tiitisen listalla 15 henkilöä.
Ei niitä listalla olevia tarvitse arvailla, kyllä henkilöt ovat tulleet jo melko yleisesti tietoon erinäisistä yhteyksistä. Ei Tiitisen lista ole kovin salainen.
Julkistamisen Suomessa on estänyt KHO. Sen päätöksiä on pakko noudattaa, eri asia on ulkomainen toimija, joka voi julkistaa mitä tahansa, ilman että syyllistyy Suomessa mihinkään.
mäkätys ei pelota ketään. Koko listalla ei ole mitään merkitystä.