Zysse löi ihmisoikeuspelleille

luun kurkkuun.
Ja mies on niin oikeassa kun vain voi olla,miljoonia euroja tuhlataan maamme varoja ja rikollisa hyysätään.
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=41125:zyskowicz-suomalaiset-ihmisoikeusjuristit-rikollisten-hyysaeaejiae&catid=29:kotimaa&Itemid=4
7167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

totuus kirpaisee kaikenlaisia hyysääjiä,mutta totuus on
että tuostakin keskuksesta taitaa tulla pakolaisten ja turvapaikanhakijoiden
seuraava suojakeskus, jossa heidän ihmisoikeutensa rikollisten oikeuksien
kanssa on etusijalla.
Totta on myös se että uhria ei puolusta ketään ja uhrin oikeudet jäävät
tekijän oikeuksien varjoon.
Taas yksi turha keskus jonka varat voisi kohdentaa paremmin
vaikka käräjäoikeuden supistuneisiin resulsseihin tai
rikosuhripäivystykseen.

Äänestä

..tuon lausunnon takia BZ saa varmaakin varmemmin erilaiset molopäät kimppuunsa. Ei liene niin kovin vaikea arvailla mistä suunnalta tulee ensimmäiset hyökkäykset.
Lausunto on jo enemmän kuin hatunnoston arvoinen suoritus sinällään.

Äänestä
  • kimppuun takuulla,ja vihreät
    Kommarit seuraavat vain ollakseen eri mieltä,kuten aina.

    Äänestä

Taitaa olla vaalit piakkoin tulossa, kun tämän kaltaisia puheita heitää muutkin, kun perussuomalaiset.
Eipä esim. vuosi sitten mitään muita puolueita kiinnostanut nämä OIKEAT asiat.
Ja kokemukseen perustuen, ei heti taaskaan vaalien jälkeen kiinnosta.

Äänestä
  • pellen jutut tiedetään,pikkupoika painii liian isossa sarjassa

    Äänestä

taas yksi syy lisää muuttaa Suomesta pois. Ja ainakin se nopeuttaa meidän muuttoa. Maksakaa köyhät maksakaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


. kirjoitti:

luun kurkkuun.
Ja mies on niin oikeassa kun vain voi olla,miljoonia euroja tuhlataan maamme varoja ja rikollisa hyysätään.
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=41125:zyskowicz-suomalaiset-ihmisoikeusjuristit-rikollisten-hyysaeaejiae&catid=29:kotimaa&Itemid=4

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu