kyllä ovat taas fiksut tamperelaisäänestäjät saaneet just sitä mitä tilasivat...
t:jarmo
"äänestäjä kun äänestämässä käy,
aasinhatun saa vaikka se ei näy"
t:jarmo
"äänestäjä kun äänestämässä käy,
aasinhatun saa vaikka se ei näy"
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyseisen kansanedustajan kommentti osoitti, että hänellä on ainakin henkilökohtaista rohkeutta, toisin kuin kaikilla teillä laumasieluilla ja p:nnuolijoilla!
Minun mielestäni ääneni meni juuri oikealle henkilölle.
Rosa sai ääneni ja on sen jo moneen kertaan ansainnutkin.
Rosa on sankari.
Ne Tamperelaiset, joitä todennäköisesti hävetää, ovat niitä, jotka äänestivät Mikko "känkkäränkkä" Alatalon eduskuntaan.
Rosa tuli ulos ja kiitos siitä.
Ainakin on rehellinen ja jos muka on jotakuta vahingoittanut niin vain itseään.
Rosa ei istu median luomaan kuvaan kannabiksen käyttäjästä.
Rosa taas istuu täydellisesti siihen kuvaan, mitä suuri osa kannabiksen käyttäjistä on. Hyvin menestyvä, hyvin pukeutuva ja kiltti ihminen.
Muistaako joku valehtelevaa edustajaa, joka ammuskeli asunnossaan laittomalla aseellaa amfetamiinisteroidialkoholihöyryissään?
Kukas se nyt olikaan...
Eniten hämmästyttää vihreiden kylmä suhtautuminen oman edustajansa pikku hairahdukseen, -ikäänkuin kyseessä olisi pahempikin rikollinen. Vihreä Liitto yrittää antaa itsestään kuvan avaramielisenä ja lämminhenkisenä ympäristöpuolueena, kuitenkin se heittää jäsenensä kylmästi susien raadeltavaksi.
Yleensä lämpimästi hymyilevä ja äidillisen näköinen Irina Krohn näytti Gestapon keskitysleirin teräshampaiselta natsikapolta Rosa Meriläisen häntä lähestyessä. Ei kukaan muukaan vihreistä osoittanut pienintäkään empaattista tunnereaktiota Rosa Meriläisen pyöriessä eduskunnassa ympäriinsä kuin hätääntynyt äitinsä kadottanut pikkutyttö.
Ei kai vihreiden avaramielisyys sitä tarkoita, että yksittäinen kansanedustaja voi idioottimaisella käytöksellään pilata koko puolueen julkisuuskuvan?
Jos kyseessä olisi jokin mielenterveysongelma, niin silloin voisi Rosan toimittaa asiaankuuluvan empatian kera hoitoon... Mutta näinhän ei ole.
Rosan sekoilut eivät ole mitään "vahinkoja", vaan täysin tietoisesti tapahtuvaa julkisuuden hakemista. Rajansa se on vihreidenkin kärsivällisyydellä tällaisen käytöksen suhteen.
Pyörtyä kupsahti tv-lähetyksessä. Vieroitukseen pitäisi viedä tuollaiset narkomaanit. Ja vielä kansanedustaja, hehehe, ei taida paljon välittää tuleeko osingot verolle vai ei, kunhan saa päivittäisen huumeannoksen.
...