Huutokauppojen kingit

Luin jostain että joka huutokaupassa on omat vakkarihuutajansa, joita vastaan ei kannata pienellä panostuksella lähteä huutamaan? Olen käynyt muutamassa ja ostanut jokaiseen n. 50-100e:lla huutoja. Mitään en ole kotiin saanut, pari huutopakettia vain. Huudanko jostain syystä niin kovia vastaan ettei panokseni riitä??? Laittakaa tänne ketä vastaan et hutaisi?
3493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos tarkoitit senttihuutokauppoja, niissä ei kannata huutaa ollenkaan, koska ne ovat suurta huijausta.

Äänestä

taitaa olla joku huuutofirman tekemä huutaja joka hoitaa sen puolen ettei halvalla mene mitään..että saavat ainakin huutomaksuilla tuotteen hinnan ja muut kulut.
Kusetusta koko huutokauppa.Siirtyisit mielummin huutonetin asiakkaaksi...huudot ilmaisia maksat vain tuotteen hinnan ja postarit.

Äänestä

Kyllä ne "vakkarit" on jokapaikassa ja ne on todella seurattava ja tutkailtava ketä ne nimimerkit on.Joissakin paikoissa on todella seuraamisen arvoista ennenkuin kannattaa ostaa yhtään huutoa tai edes liittyä.Laittaa epäilemäään jos todella hyvähintaisia tuotteita kaupataan jatkuvasti ja pienempiä ei raaskita laittaa juuri lainkaan. Silloin homma saattaa olla varmistettu ...Jos rajoituksiakaan ei ole kuin minimaalisesti, epäilykset lisääntyvät sillä kannattavaa sen on oltava ja voittoa on revittävä tavalla tai toisella!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minävainen kirjoitti:

Luin jostain että joka huutokaupassa on omat vakkarihuutajansa, joita vastaan ei kannata pienellä panostuksella lähteä huutamaan? Olen käynyt muutamassa ja ostanut jokaiseen n. 50-100e:lla huutoja. Mitään en ole kotiin saanut, pari huutopakettia vain. Huudanko jostain syystä niin kovia vastaan ettei panokseni riitä??? Laittakaa tänne ketä vastaan et hutaisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu