onko uutisia tai muuta menoa ?
Jos on, ni kerro pois, ok !
Jos on, ni kerro pois, ok !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitä mieltä te olette sellaisesta ''kotirauhan häirinnästä'', jossa lähes joka viikonloppu noin seitsemän ja kymmenen välillä käydään heittämässä ikkunaan rojua, jotain käpyjä oksia yms. todella rasittavaa, ilmeisesti nämä heittäjät ovat jotain 9-13 vuotiaita lapsia jotka haluavat ärsyttää meitä vanhempia ihmisiä. Kun tavaraa viskotaan lasiin siitä kuuluu kova ääni ja se ottaa päähän. Olen kerran yrittänyt käydä sanomassa heille mutta turhaan, kaikki juoksivat karkuun sen minkä jaloistaan pääsivät. Heittely kestää aina noin tunnin pari. Mitä mieltä te olette asiasta? onko se väärin? vai houhotanko taas liikaa niinkun on tapana.
osta haulikko ja karkeaa merisuolaa
joo kiitos vinkistä, laitetaan harkintaan
Koti rauhan rikkomista enkä kotini rikkomista !
Kun kirjoirit tänne niin ilmeisesti et saa apua mistaan live puolelta, mutta ei hätiä täällä Suomi24:jässä on kuulemma poliisi tai poliiseja joille voi kirjoittaa ja sitä kautta saada uusia kumppaneita joiden kanssa kirjoitella jos heillä on aikaa..
Mutta jos nämä pennut häiritsevät elämääsi, niin sinäkin voi häiritä heidän elämäänsä monella tavalla tai tehdä siitä yksinkertaisesti lopun, sinä päätät!
Jos alueesi kuuluu sinulle, niin se tarkoittaa myös oikeuksia puolustaa sitä, mutta Suomen lain mukaan ne ovat rajatut..joten peri aatteessa saat vain katsoa vieressä kun sitä raiskataan.
Jos et tunne niitä penikoita, niin heidänkään ei tarvitse tuntea sinua kun olet kytiksellä viikonloppuna samoihin kello aikoihin kotisi ulkopuolella!
Kun yhden saat kiinni..itseppä tiedät mitä teet, mut muista etse huutaa ja kovasti koska Suomessa huutja pelkää eniten :)
Sulle vapaat kädet, ok!
Olen hieman miettinyt tuota taktiikkaasi, mene kotisi ulkopuolelle samohin kellonaikohin, asun kerrostalon alimassa kerroksessa. Kyllähän luulis et ne tällästä 52vuotiasta mummom murikkaa vähän pelästyy ku karjasen niille!
Joten kokeile ja enenvanhaanhan löyty kuri meille kaikille ikään katsomatta!!
Mut jos penikkaa pyöräytät, ni se paskahousu kertoo isille ja äitille jotka nyt kiinniittävät huomiota omaan lapseensa ja sehän on heille mailman tärkeinätä nyt ja iltalehdestä saat lukea kun halusit vain elää rauhallista elämää.
yleistä paskan ajattelua, ostappa ite ja tee jotain äläkä kirjoittele !!
´´Bandidos MC on Texasissa 1966 perustettu maailmanlaajuinen moottoripyöräkerho. Järjestön tunnusvärit ovat punainen ja kulta sekä tunnus "We are the people our parents warned us about" ("Me olemme ne, joista vanhempamme varoittivat meitä"). Bandidoksen logossa on meksikolainen mies sapeli ja pistooli kädessään sekä teksti Bandidos MC ja salmiakkikuviossa "1%". FBI luokittelee Bandidoksen rikolliseksi moottoripyöräjengiksi. Kerho täyttää myös EU:n järjestäytyneen rikollisuuden kriteerit.´´
Internet Explorer8-Firefox-Opera browser.
Stonesoft reported to CERT-FI about multiple techniques that can be used to evade intrusion detection and prevention systems (IDS/IPS). The evasions are related to interpretation issues with some commonly used protocols. Modifications in the protocol packets may cause IDS/IPS devices to fail parse them correctly, while being considered valid by the end devices.
Spy shops finland, Anttila?
MY-protocol packets IS NoT IDS..fuck you clown :)
Kokoomus aikoo lisätä Toiwotalkoo henkeään ja haastaa myös virolaiset mukaan joukkoon tummaan!
Kykypuolueen tavoitteena on riisua kaikki sekä aseista että myös rahoista.
Eestiläisten kohdalla se voi olla hiukan vaikeaa, heillä kun on moderni aseistus, meillä suomessa ei ole kuin vanhoja halukonsohloja vaan. Paitsi eliitin eliitillä siis.
Kokoomus haluaa myös Marsiin vuonna 2012. hekin ovat ilmeisesti lukeneet Maya kalenterit ja päättäneet jättää meille komennon.
Meillähän tietekin on jo kunnioitettava määrä huippu,- ja moniosaajia, jotka sitten pitävät meistä huolta kun me tulemme vanhoiksi. Maksavat verot ja elättävät meidät?
Jos asut itäpuolella rajan tois puolella, ni suomi elättää sut vuotuisella määrä rahoilla, olit sit töissä tai et ja oman panoksen antaa myöskin väyrynen valtion kassasta ja niinkuin katainen sanoi ei ole mitään salattavaa Suomen Budjetissa, mutta mistään ei löydy tietoa suomen vuotuisesta käyttövarasta, vain se mitä mikin maksaa ja mihin sitä rahaa menee.
joten ei sulla hätiä ole, leipää on pöydässäsi ja muilla kavereillasi!