nosti hetkeksi osakkeen yli 8 euron, mutta sen jälkeen on taas ollut alamäkeä niinäkin päivinä kun lähes kaikki muut nousevat.
Vituttaa ettei kukaan tiedä mitään selitystä asialle ilmiölle vaikka maailma on täynnä ns. analyytikkoja.
Mikä Nokiaa vaivaa?
4
654
Vastaukset
- sahaa
Väliäkö sillä mikä sitä heiluttaa. Uskomukset, pelot ja luulot varmaankin tällä kertaa. Tällä hetkellä on kuitenkin hyvä hetki Nokiaa ostaa, eikä pelota käytännössä yhtään vaikka itsellänikin on jo kaikki viimeisen viiden vuoden aikana kerätyt säästöt tässä kiinni. Antaa nyt heilua ihan rauhassa. Ja ostellaan sitä mukaa lisää kun rahaa saadaan. Meni sitten perseelleen tai ei.
- asdf?
Ääliöralliahan se vain oli. Nokia nousi hetkeksi yli 8 euron, kun ääliöt muistelivat Nokian vuosikymmenen takaisia perusteettomia huippuhintoja ja shortit sulkivat paniikissa positioitaan järjenvastaisen nousun vuoksi. Nyt sitten palataan taas pikku hiljaa takaisin luonnolliseen tilaan eli alamäkeen kohti uusia historiallisia pohjia. Sisäpiiri myy osakkeitaan rillit huurussa, joskin Microsoft luultavasti ostaa Nokian pois ennen lopullista konkurssia. Eli kunhan ymmärtää fundamentit, ei tämä pörssisijoittelu tämän monimutkaisempaa ole.
- NOKIAA OMISTAVA:!
Eiköhän Nokia ole nyt sillä tasolla missä sen kuuluu ollakin.Palaa pikku hiljaa omaan uomaansa.Kyllä se osake siitä vähän nousee,kun yli odotukset häviää.Tasoittuu omalle kuuluvalle paikalle.
- Eila-Kaisla Pursiain
myydä jos maksoit yli 8 e niin myy alle 7 e, ei mee verooa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492013Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051707- 931557
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001190Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761182- 671140
- 221027
- 48997
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73946- 45927