Luterialiset on käsittäneet "vallankumouksellisuuden" väärin

Kristillinen Vallankumouksellisuus ja voima on sitä,että puolustetaan omia eikä nuolla vihollisia.
Jos "ymmärrät" vähänkin vihollista niin petät raskaasti omat joukkosi.Etkö saamaton kakaraluteri ymmärä
alkeellisimpia elämän totuuksia vai pitääkö Teille kaikki vääntää rautalangasta.
1103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vaan pistetään niltä kurkku auki ja maailma pelastuu ja Tosi Kristityt voi hyvin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Missä menet luteri kirjoitti:

Kristillinen Vallankumouksellisuus ja voima on sitä,että puolustetaan omia eikä nuolla vihollisia.
Jos "ymmärrät" vähänkin vihollista niin petät raskaasti omat joukkosi.Etkö saamaton kakaraluteri ymmärä
alkeellisimpia elämän totuuksia vai pitääkö Teille kaikki vääntää rautalangasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu