Hej, pohdin kauanko aamu/iltapäiväruuhkassa ajaa herttoniemestä pitäjänmäelle.. kenelläkään joka päivä autoilevalla kokemuksia? ja mikä on paras reitti?
Ajoaika
ruuhkaaa
4225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ruuhkatiheys vaihtelee melkein päivittäin; varsinkin tiistaina ja keskiviikkona tuntuvat kaikki olevan liikkeellä. Matkalla Hertsikasta Pitskuun välttelisin Itäväylää Kulosaaren siltatyömaan takia ja ajaisin Viikin kautta Koskelantielle ja sieltä Hakamäentietä Vihdintielle. Toinen vaihtoehto olisi kääntyä Koskelantieltä Kullervonkadulle ja sieltä maaliikennekeskuksen kautta piipertää pikkukatuja (Tunnelitie, Haagan urheilutie) Vihdintielle - ruuhka-aikana kumpikin reitti vaatii yli 30 minuuttia.
Okei. Kiitos paljon. tuostakin on jo apua. Varattava siis 45min varmasti. Laittakaahan muutkin vinkkejä, jos siltä tuntuu :) välillä tuntuu ihan avuttomalta autoilijana HKIssä!
Dösä 550. Koukkaako Hertsikan kautta ???
Ei koukkaa, mutta aika läheltä Viikin kautta. Kiitos vinkistä :) Kyllä siihen se vähintään 45min menee, no can do!