Tostä käyrästä

Kokoomus on ollut hallituksessa sillä silloin käyrä on ylöspäin. http://velkakello.fi/
276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aiheuttamatta hyvinvointiyhteiskunnan romahtamista ja työttömyyden kaksinkertaistumista.
Hallitus on pitänyt kotimaista kulutuskysyntää yllä onnistuneella elvytyspolitiikalla.

HALLITUS JA KOKOOMUS ON HARJOITTANUT VASTUULLISTA POLITIIKKAA.
Kokoomus sai aikaan valtiontalouden tasapainotamsien vv. 1995-2003 .

Äänestä
  • Rahaa jaettu yritystukiin, pankkiireille Saksaan ja Ranskaan Kreikan tukien muodossa mistä rahat eivät koskaan palaa elvyttämään Suomen taloutta. Tavallisen kuluttajan ostovoimaa on vain kiristetty. Tästä johtuen kotimainen kysyntä ei lähde liikkeelle.

    Rikkaiden elvytyseurot menevät suoraan ulkomaisiin sijoituksiin joten Suomelle niistä ei ole hyötyä.

    Katainen ei ehkä ole kaikkein terävintä kärkeä kun on kyse taloustieteistä. Sen takia häntä rahaporhot vievät kuin sika vanhaa rukkasta.

    Miten Suomen käy jos tämä saa jatkua?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näkee koska kirjoitti:

Kokoomus on ollut hallituksessa sillä silloin käyrä on ylöspäin. http://velkakello.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu