Todella upeita nuoria, taitavia tanssijoita kilpailee..vauhtia ja draamaa löytyy...
Tanssii tähtien kanssa todella tönkköa, väkisin tehtyä "viihdettä"
Katsokaa nelosen Dancea
2
506
Vastaukset
- loiuyt
mieltä, että upeita ja taitavia nuoria Dancessa, Toivon heille kaikille menestystä tanssiuralla, vaikka tämän kisan voi voittaa vain yksi.
Ohjelmathan on kuitenkin ihan eri formaatin mukaan tehty ja tarkoituskin. Dance on oikea kilpailu, Tanssii tähtien kanssa on viihdeohjelma. Valitettavaa että ohjelmat menee samanaikaisesti.
Katselisin molempia mieluummin kuin ainaisia väkivaltaisia ohjelmia.- vv-viihde POIS tv:st
´´Melkein puolet HS-raadin vastaajista katsoo, että nuorille tarjottavaa viihdettä pitäisi valvoa nykyistä tarkemmin. Valvonnan tiukentamista vastusti 41 prosenttia vastaajista. 10 prosenttia ei halunnut ottaa kysymykseen kantaa.
Väkivaltaviihde on hyödyke ja sellaisena sitä pitäisi kohdella, pohtii kuvataiteilija Silja Rantanen.
"Käyttötavaroita poistetaan markkinoilta paljon marginaalisempien seuraamusten perusteella kuin väkivallan tekniikoita esitteleviä elokuvia."
Professori Erik Söderblom pitää erityisen haitallisina mäiskintäpelejä, joissa pelaaja itse aktiivisesti ottaa osaa väkivallan harjoittamiseen.
"Lentämään opitaan simulaattorissa – miten niin lyömään, potkimaan ja ampumaan muka ei oppisi vastaavassa simulaattorissa?"
"Aika, joka tarjoaa yhä vähemmän fyysisiä tuntemuksia, ruumiillisia ponnistuksia ja kehollisia aistimuksia, ja yhä enemmän kuvia niistä kaikista, luo kasvualustan järjettömille ja epätoivoisille teoille", ajattelee muusikko A. W. Yrjänä.´´
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,713515Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152664Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242247Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052167Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072063MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5991897Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673