Mistä koodi Win 7:aan??

Minulla on Win 7 professional levyke (huom alkuperäinen), mutta pitäisi saada siihen koodi jolla vaoin rekisteröidä sen. Mistä voin hankkia sen, kun levy on alkuperäinen, mutta sen kotelosta on revitty pois se koodi, apuva.
132989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

niinpä niin, kukahan mahtoi olla niin tyhmä että meni sen repimään....?

Ei levyssä satu olemaan samaa koodia?

Äänestä
  • Eipä ole levyssä sitä lainkaan, levyssä ainoastaan lyhyt koodi joka löytyy myös kotelossa olleesta vihkosta. Kotelossa on takana jäljellä ainoastaan vihreä tarranalusta... ja koodi tipotiessään, mitäs hittoa tässä nyt voin tehdä??

    Äänestä

  • hcetigoL kirjoitti:

    Eipä ole levyssä sitä lainkaan, levyssä ainoastaan lyhyt koodi joka löytyy myös kotelossa olleesta vihkosta. Kotelossa on takana jäljellä ainoastaan vihreä tarranalusta... ja koodi tipotiessään, mitäs hittoa tässä nyt voin tehdä??

    Ilmoitat poliisille. Olet ilmeisesti tullut huijatuksi pahemman kerran sillä kyseinen levy on arvoton ilman lisenssiä.

    Äänestä

  • Siis saako tuolla tosiaankin ilman viruksia koodin jolla win 7 toimii?

    Äänestä

  • hcetigoL kirjoitti:

    Siis saako tuolla tosiaankin ilman viruksia koodin jolla win 7 toimii?

    Mitä sä oikein höpötät?
    Se vain kaivaa nykyisen koodin rekisteristä.

    Äänestä

  • hcetigoL kirjoitti:

    Siis saako tuolla tosiaankin ilman viruksia koodin jolla win 7 toimii?

    JOS kyseisellä DVD:llä olevaa Windows ei ole tällä hetkellä asennettuna millekään TOIMIVALLE koneelle, niin pelkästään DVD:ltä sitä EI SAA KAIVETTUA MITENKÄÄN. Ei saa myöskään tilattua.

    JOS ko. Windows on nyt asennettuna koneessa joka toimii, saat product-key:n kaivettua KONEELTA käyttäen jotakin Product-key "viewer" sovellusta, kuten joku aiemmin kertoi.

    t. -S-

    Äänestä

Eikö pelkkä aktivointi riitä? Joku Mikin orja vai?

Äänestä

Kun nyt muistaisi missä, mutta sen koodin pitäisi olla CD:llä jossakin tiedostossa nähtävissä.

Äänestä
  • Sielä asennuslevyllä ei koodeja ole, ja ilman koodia oleva asennuslevy on niinsanotusti "laiton asennuslevy" eklikkä sama kun thepiratebaysta imuroitu levy.

    Äänestä

Mä ainakin otin koodin koneen takaa alalaidasta kun asensin XP:n. Sitten aktivoin sen netissä suoraan. Ei siinä mitään erillisiä rekisteröimisiä tarvinnu. Eikö se toimi Seiskassa?

Äänestä

kyllä niitä koodeja saa jos pyytä kamulta jos sillä on win 7 tai win vista tai win xp.
mulla on 2 konetta ja kanettavassa ei ollut koodia niin otin siten pöytäkoneen koodidta. siten asensin ja laitoin saman kodin kun pöytäkonessa kin oli ja toimii todella hyvin :)

Äänestä

7|Professional|Acer|YKHFT-KW986-GK4PY-FDWYH-7TP9F
7|Professional|Alienware|4CFBX-7HQ6R-3JYWF-72GXP-4MV6W
7|Professional|Asus|2WCJK-R8B4Y-CWRF2-TRJKB-PV9HW
7|Professional|Dealin|6BJ27-DVBFF-VKQC8-7JPQP-TJKYY
7|Professional|Dell|32KD2-K9CTF-M3DJT-4J3WC-733WD
7|Professional|Fujitsu|PT9YK-BC2J9-WWYF9-R9DCR-QB9CK
7|Professional|HCL|2QTV2-3CMPP-FQBYK-GRD62-D7XMW
7|Professional|HP|74T2M-DKDBC-788W3-H689G-6P6GT
7|Professional|Kraftway|32HPJ-4XRDR-424C8-DYQM9-GM768
7|Professional|Lenovo|237XB-GDJ7B-MV8MH-98QJM-24367
7|Professional|Mecer|2WGY7-J3JQT-78CF9-J6DHQ-DJTQW
7|Professional|MSI|2W3CX-YD4YJ-DF9B2-V27M6-77GMF
7|Professional|Samsung|GMJQF-JC7VC-76HMH-M4RKY-V4HX6
7|Professional|Sony|H9M26-6BXJP-XXFCY-7BR4V-24X8J
7|Professional|STEG|7RQGM-4BJBD-GM2YY-R2KTT-43HG8
7|Professional|Toshiba|2V8P2-QKJWM-4THM3-74PDB-4P2KH
7|Professional|Wortmann|6JKVQ-WJTWW-JVPRB-77TGD-2DV7M
#7|Professional|????|862R9-99CD6-DD6WM-GHDG2-Y8M37
7|ProfessionalE|HP|P42PH-HYD6B-Y3DHY-B79JH-CT8YK
#7|ProfessionalN|Demo|XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hcetigoL kirjoitti:

Minulla on Win 7 professional levyke (huom alkuperäinen), mutta pitäisi saada siihen koodi jolla vaoin rekisteröidä sen. Mistä voin hankkia sen, kun levy on alkuperäinen, mutta sen kotelosta on revitty pois se koodi, apuva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu