on tämäkin ämmä sekaisin
kun päästelee suustaan näin älyttömiä ehdotuksia.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010110612649556_uu.shtml
Ensin meiltä viedään oma uskontomme kouluista aamuhartauksien
yms merkeissä ja tilalle pukkaa kohta islaminopetusta.
kun päästelee suustaan näin älyttömiä ehdotuksia.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010110612649556_uu.shtml
Ensin meiltä viedään oma uskontomme kouluista aamuhartauksien
yms merkeissä ja tilalle pukkaa kohta islaminopetusta.
Vastaukset 25
Vanhimmat
"Hän sanoo pitävänsä ahdistavana (--) perussuomalaisten erilaisuutta torjuvaa maailmankuvaa."
Höpöhöpö. Mikä näitä naisia oikein vaivaa?
Loistava ehdotus. Seuraavaksi muslimeille omat koulut ja yliopistot. Sitten voidaankin jo poistaa kristittyjen kirkot ja rukoushuoneet tai ne muutetaan moskeijoiksi.
Mitä tehtäis mormonien kanssa, niillä on moniavioisuus sallittua kuten muslimeillakin?
kusipää.
Kohta ammattikouluissa on itsemurhapommittajien linja?
Ei jumalauta, näitä vinkuintiaanien rukoilukutsuja muka tänne. EI kÄY.
ja pääsis you know,,,,
Tosi hyvä idea tuo ammattikoulun itsemurhapommittajien linja. Heh, sinne varmaan olisi melkosta ruuhkaa ja pääsykokeet vaativia! Tarviskohan ihan osata lukea ja kertotaulu?
vielä tuleekin.
Tuolla tavallahan musliminuskoisten opettajien koulutus saataisiin noudattamaan Suomen valtion pyrkimyksiä. Kaikille on kuitenkin parempi että imaamien koulutus noudattaa sharian lakia ja sitä oppia jota Arabian niemimaalta on kaikunut jo vuosisadat.
Pois tuommoiset ämmien ehdotukset. Antakaa tosiaankin imaamien olla rauhassa ja opettaa sitä minkä he hyväksi näkevät!
Islam on ihan "sieltä" vaikka kannatankin sitä aina silloin tällöin, kun meikäläistä huvittaa.
Maajussit ovat kans yksi riesa, sanonpa vaan. On näet huonoja kokemuksia niistä(omaa syytäni tosin).
vai ohjailee Suomi-poika muslimien oppeja lol
... monissa maissa joissa valtio seuraa mitä imaameille opetetaan, ja varmistaa että esim. ymmärrys voimassaolevista laeista välittyy valittaville muslimijohtajille.
Mutta mehän emme tietenkään Suomessa tuollaista halua! Muslimien on saatava opettaa imaameilleen pelkästään Koraanin opetuksia. Muu olisi typerää uskontoasioihin puuttumista!
presidentti, häh?
tarvita veronmaksajien rahoilla, Jussuf-parka. Viranomaisvalvonta ja lait ovat muutenkin voimassa ,joiden pitäisi taata jo nyt ettei islamismista tule turvallisuusuhkaa Suomelle.
Vai pitäisikö uusnatseillekin järjestää pikkufyyrer-koulutusta valtion rahoilla ,jottei mene yyber-överiksi koko touhu ?
Ja jos ei Suomen lait mene imaameille pääkkyyn ,niin karkotus täytäntöön.
..ja se eka oli Lehtomäen jätevesifiasko.
jos tuo on perustelu koulutuksen tarpeelle, niin eihän
epäluuloisuus minnekään häviä jos muslimit saavat omaa uskonnon
opetustaan. Kyllä ne samat kriteerit kansan epäluuloisuuteen säilyvät
ja koskevat näitä muslimien oppeja joiden suhteen HE eivät edes halua
sopeutua meidän yhteiskuntaamme. Tässä on taas kyse siitä että MEITÄ
pyritään sopeuttamaan muslimien maailmaan ja tuo lähtökohta on
sitten aivan VÄÄRÄ.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/105501-jarmo-korhonen-”keskusta-voittaa-vaalit”
Että muka järkevällä ajattelulla keskusta voittaa vaalit---
,itähän kusta korhomunaton somalinuolija on juonut...
tuo apinoiden apina...
Jokainen suomalainen tietää että karsimalla apinaedustajien palkkoja sekä tiukentamalla oleellisesti suomen pakolaislakia maan asema nousisi kohisten.
mutta kun ei niin ei... kyllä vetää korhoapinalla vaikeksi.
professoriksi tulee islamien perseen nuolija jaakko hämeen anttila. heh.heh.on tämä saatana sarvikuonojen maa.
Keskustalla kiire oppositioon?
Kyllä se järjestyy, odottakaa vielä puoli vuotta.
Ja sitten pitää naisten myös päästä imaameiksi imaamien rinnalle tasa-arvoisessa yhteiskunnassa. Se siitä, ennen ei siihen leikkin ruveta, eihän siskot.
Ja jos oikein pahuksesti ahdistaa tuota naarasta tuo imaamikoulutuksen puute niin menköön S-arabiaan , siellä sitä imaamikoulutusta on ja sitä riittääm jaettavaksi sieltä koko maailmalle.
näistä kulttuurin rikastuttajista
http://forum.ebaumsworld.com/showthread.php?t=307189
huolestuttaa ,
Muslimien sivusto opettaa kuinka lapset koulutetaan jihadisteiksi... suomen kielellä!
http://www.uutiskynnys.fi/uutiset/dokumentit/siskojenjihaad.html
verorahoja vähennetään terveydenhuollosta ja opiskelusta kun maksetaan näitten loiseläjien aiheuttamia maksuja,ei voi ymmärtää.
ja tasa-arvo on melko vastakkainen asetelma islamin uskonnossa, sitä oppia vaan lisää niin kohta meillä tekee miehet vaan työtä ja kun mamut eivät töihin ryhdy niin tulevaisuudessa töitä tekee vain suomalaiset miehet,heh.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010110612649663_ul.shtml
kuten olemme nähneet esim. Englannissa.
Taitaa kepulaisten alamäki johtaa nyt sontatunkiolle.
Pääimaami Cheddar Chebab on kuollut, alta 5-kympisenä. Kuoliko hän kepun imaamikoulutusaloitteen aiheuttaman äkillisen ilonpurkauksen takia?
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/11/imaami_khodr_chehab_on_kuollut_2121521.html