Paavi rakastaa palstan lukijoita!

Paavi ja Suomi

13

262

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paavipaavi..

      Mitähän mahtaa tarkoittaa avautumisella,pitäskö tässä pyllistää homoille vai?
      Reilu meininki,avautukaa jumalalle ja kuolkaa sukupuuttoon.Ei ihme että kiire on kova tollasilla neronleimauksilla.

      • pohjanmaalla

        Martti Luther äkkiä suojelemaan meitä. Vai kuka se nyt maallisesti vahtii, että noudatamme Lutherin ohjeita!

        Mitäs mieltä Luther, tuo kirkkomme isä, om sanonut homoista? Liekö sanonut mitään, sillä hänen pohjoisilla alueillaan kaikki ihmiset oli niin kylmissään, että miehetkin ryömivät naisten hameen alle lämmittelemään!


      • 2+11=?
        pohjanmaalla kirjoitti:

        Martti Luther äkkiä suojelemaan meitä. Vai kuka se nyt maallisesti vahtii, että noudatamme Lutherin ohjeita!

        Mitäs mieltä Luther, tuo kirkkomme isä, om sanonut homoista? Liekö sanonut mitään, sillä hänen pohjoisilla alueillaan kaikki ihmiset oli niin kylmissään, että miehetkin ryömivät naisten hameen alle lämmittelemään!

        the heinous conduct of the people of Sodom ” as “extraordinary, inasmuch as they departed from the natural passion and longing of the male for the female, which is implanted into nature by God, and desired what is altogether contrary to nature. Whence comes this perversity? Undoubtedly from Satan

        http://apprising.org/2009/08/30/martin-luther-on-homosexuality/

        Luterilainen kirkko tässä on poikennut "edustamastaan" linjasta jonkin verran sivuraiteille.


      • miksi vaietaan?

        lukkkojen takana?Saako kristitty edes koskea talmudiin???


    • Mie vuaan muaalta

      on katolinen ja sen kyllä huomaa!! Katolisen kirkon papistossa ei liene homoja, mutta pedofiilejä pilvin pimein!! Onko Soini ottanut tähän asiaan kantaa???

      • saamme kuulla Timon kannan, Timon mukaan, vasta vaalien jälkeen (Jotta ei muut puolueet pääsisi kopioimaan Timon ohjelmaa ;), mutta sitten lienee jo myöhäistä.

        Henkilökohtaisesti uskon Timon olevan NWO:n juoksupoika, kuten Ahtisaari ja Halonenkin on, ja monet muut Suomen poliitikot.


      • 19+17=?
        Fucusa kirjoitti:

        saamme kuulla Timon kannan, Timon mukaan, vasta vaalien jälkeen (Jotta ei muut puolueet pääsisi kopioimaan Timon ohjelmaa ;), mutta sitten lienee jo myöhäistä.

        Henkilökohtaisesti uskon Timon olevan NWO:n juoksupoika, kuten Ahtisaari ja Halonenkin on, ja monet muut Suomen poliitikot.

        Se on aina vastustanut EUta ja muutenkin uinut vastavirtaan eikä luovuttanut vaikka se on aina leimattu median osalta rasistiksi tms.Ja edelleenkin sitä mollataan ilman yhtään perusteltua syytä


      • lars leevi

        Herätyskokouksissa suomalaisetkin saarnaajat osaavat hoidella omat ja naapurin lapset oikein hurmoshenkisessä ryhmässä. Ehkä se liittyy luterilaisuuteen jotenkin? Seurakuntalaiset tietävät äitejä myöten, mitä tapahtuu, mutta ollaan hiljaa vaan. Se on Jumalan tahto!


    • Hesus Jeshua
    • sjdjfhjf

      nunnan nännit ja paavin pallit

      • Pave ensimmäinen

        työnantajan kiitos ilman palkankorotusta


      • melusaaste/muu
        Pave ensimmäinen kirjoitti:

        työnantajan kiitos ilman palkankorotusta

        miksi kaikki perinteiset arvot halutaan muuttaa täällä suomessa.muissa maissa säilytetään perinteitä ja vanhoja arvoja paljon MIKSI SUOMESSA EI??? Täällä näkee vain betonikerrostaloja ,asfalttia harmaata kaikkialla .


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      2755
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      91
      1044
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      911
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      885
    5. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      847
    6. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      837
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      810
    8. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      804
    9. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      724
    10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      136
      719
    Aihe