Ja taas sitten huomenna lapset kootaan yhteen luokkaan katsomaan elokuvaa kun suuri osa nokialaisista opettajista on lomautettuna. Kummallista ja syrjivää toimintaa kaupungin päättäjiltä.
Näitä päiviä on ollut jo liikaa. Kun opettajat ovat vuoroviikoin lomautettuna on lasten opetus sekaisin tuplamäärä päiviä.
Näitä päiviä on ollut jo liikaa. Kun opettajat ovat vuoroviikoin lomautettuna on lasten opetus sekaisin tuplamäärä päiviä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Samaa mieltä olen! Säästetään ihan vääristä asioista nyt. Olis noi kaupungin virkaihmiset olleet yhden päivän palkattomalla,ni siinä ois ollu ne säästöt. Lapset ja vanhukset kärsii vaan tälläsistä säästöistä!!!!
Tapani Mattila näytti itse esimerkkiä Jämsän lomautusvuonna ollen 3 viikkoa lomautettuna kaupungin talousarvion laatimisen alla
Että sellainen kaupunginjohtaja Nokialla on. Ei käy kateeksi.