Lehtomäki näpertelee typeryyksien parissa

10120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitä onko Urheiluopistosäätiö ollut yhteydessä Lokapoikiinkin?

Äänestä

.

iskikö työkkäri näille kaikille kolmen kuukauden karenssit??????? Koska irtisanoutuivat itse

Lokapojat hyötyivät miljoonia jätteiden dumppaamisesta luontoon

"Kuulusteltujen määrä on suuri, mikä johtuu ainakin osittain siitä, että työvoiman vaihtuvuus yrityksessä oli korkea.

- Kaikki työntekijät eivät olleet valmiita toimimaan työnantajan vaatimalla tavalla. Siksi osa työsuhteista päättyi varsin nopeasti, kuvailee Tuovinen.

Kolmestakymmenestä epäillystä osa on yrityksen omistajatahoa, osa yleisjohtoa ja osa niin sanottua päivittäisjohtoa. Heitä epäillään törkeästä petoksesta, törkeästä ympäristön turmelemisesta, ympäristön turmelemisesta tai avunannosta törkeään petokseen"

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2010/11/1220439

.

Äänestä

Lehtomäen siippa ja muutama sukulainen ostivat Talvivaaran kaivososakkeita juuri, kun osakkeiden arvon tiedettiin nousevan sisäpiirissä.
Lisäksi osakkeita ostettiin Lehtomäen lasten nimiinkin.
Samaan aikaan Paula Lehtomäki oli päättämässä Talvivaaran kaivoksen lupa-asioista.

Äänestä
  • Oliko samaan aikaan päättämässä? Koetetaan nyt keskittyä demareiden säätiöihin.

    Äänestä

  • ???????????????????? kirjoitti:

    Oliko samaan aikaan päättämässä? Koetetaan nyt keskittyä demareiden säätiöihin.

    Paulalla on varmaan Lokapoikien ja pienpuhdistamojen osakkeita.

    Äänestä

  • ???????????????????? kirjoitti:

    Oliko samaan aikaan päättämässä? Koetetaan nyt keskittyä demareiden säätiöihin.

    Ympäristöyställinen valinta.


    :DDDDDDDD

    Äänestä

  • ???????????????????? kirjoitti:

    Oliko samaan aikaan päättämässä? Koetetaan nyt keskittyä demareiden säätiöihin.

    Keskitytään demareiden säätiöihin, niin ei tarvitse puhua kepun alenevasta kannatuksesta eikä muista kepulaisille kiusallisista aiheista.
    Puhutaan kepun politiikkaa käsittelevällä palstalla ihan mistä vaan, kunhan ei palstan aiheeseen tarvitse puuttua.
    Kapistahan täällä enimmäkseen puhutaankin, Kapi kun on puhunut palstan aiheesta tavalla, joka ei miellytä totuutta vieroksuvia kepulaisia.

    Ex-pääministerikin on poliisin tutkittavana, keskustan rehellisimmäksi mieheksi väitetty natinatimati.

    Äänestä

  • ???????????????????? kirjoitti:

    Oliko samaan aikaan päättämässä? Koetetaan nyt keskittyä demareiden säätiöihin.

    Mene lukemaan rintamakarkuri Arvon kassasta ennen kuin sotkeennut muiden raha-asioihin.

    Äänestä

  • ???????????????????? kirjoitti:

    Oliko samaan aikaan päättämässä? Koetetaan nyt keskittyä demareiden säätiöihin.

    mutta tee se oikealla palstalla. Kepupalsta on kepun
    rötöksien käsittelyä varten.

    Äänestä

Ei siitä minnekään pääse, Lehtomäki on ajattelematon söhlä, raukka vastaa ennenkuin kysymystäkään on esitetty.
Näen hänet kuitenkin erittäin kehityskelpoisena kunhan kokemusta karttuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laardiperse..... kirjoitti:

Samaan aikaan toisaalla...

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2010/11/1220439

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu