Haluan siunausta

Olen menossa naimisiin homoliittoon kolmannen (mies)vaimoni kanssa. Itse olen islam-uskoinen, joten minulla on ennestään kaksi (mies)vaimoa. Haluaisin nyt tasa-arvon nimissä siunauksen meille kaikille ev.lut.kirkossa.
2146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun nätisti pyydät, niin ainakin sun kanssa rukoillaan. Ja varmaan löytyy pappi joka antaa sinulle ja liito(i)llesi siunauksenkin. Mitä se siunaaminen muuten tarkoittaa?

Äänestä
  • Onkohan tällä jotain tekemistä sian anuksen kanssa? Eli HK:n sininen ja muu A-luokan ruokamakkara olisi kyseessä?

    Ihan vaan arvailen tässä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tasa-arvoa. kirjoitti:

Olen menossa naimisiin homoliittoon kolmannen (mies)vaimoni kanssa. Itse olen islam-uskoinen, joten minulla on ennestään kaksi (mies)vaimoa. Haluaisin nyt tasa-arvon nimissä siunauksen meille kaikille ev.lut.kirkossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu