Kekkonen aikoinaan

saunoi usein miesten kanssa. Oliko hän homo? Kun Halonen tapaa naisia ja puhuu naisten asioista, häntä nimitetään oitis lesboksi. Miksi?
7448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tarja Halonen on lesbo-nimityksensä varmaan muualta hankkinut,kuin saunan lauteilta..Hänhän kuuluu mm:ssa sukupuoli pervertikkojen Seta (seksuaalinen tasa-arvo) järjestöön, jossa mm:ssa käsittelevät lukemani perusteella sian ja ihmisen välisiä seksisuhteita.

Äänestä
  • Eli ei SETA:laista päästää sikalaan, mieluummin lampolaan , sinnekkin varusteina kumisaappaat, kaippa se sitten on tätä seuraavaksi, kun homous hakee lisävivahteita, hyi olkoon!

    Äänestä

  • ihminen ja sika kirjoitti:

    Eli ei SETA:laista päästää sikalaan, mieluummin lampolaan , sinnekkin varusteina kumisaappaat, kaippa se sitten on tätä seuraavaksi, kun homous hakee lisävivahteita, hyi olkoon!

    Oho!Onpas sulla lentävä mielikuvitus noiden sikojesi ja lampaidesi kanssa.Ettei vain sisälläsi asu pieni tukahdutettu eläimiin sekaantuja?

    Äänestä

kertaakaan, että olisi homo. Tämä on vain taas ilkeä panettelu. En usko, että Kekkonen olisi ollut homo.

Tarjasta taas olen kuullut vuosia ,että on lesbo.

Äänestä
  • Minäkin olen saunonut miesporukassa ja täysin rehellisesti voin sanoa olevani 100%:sti heteroseksuaali...Ehkäpä voisimmekin päätellä tästä,että saunominen samaa sukupuolta olevien kanssa ei tee kenestäkään homoseksuaalia..Ei myöskään Urho Kekkosesta...Tasavaltamme viimeisestä presidentistä.

    Äänestä

  • Joke kirjoitti:

    Minäkin olen saunonut miesporukassa ja täysin rehellisesti voin sanoa olevani 100%:sti heteroseksuaali...Ehkäpä voisimmekin päätellä tästä,että saunominen samaa sukupuolta olevien kanssa ei tee kenestäkään homoseksuaalia..Ei myöskään Urho Kekkosesta...Tasavaltamme viimeisestä presidentistä.

    Enpä ole suinkaan väittänyt Kekkosen olleen homo. Minäkin saunon naisporukassa ja minulla on myös naispuolisia ystäviä enkä suinkaan ole lesbo. Ärsyttää vain tuollaiset "olen kuullut"- jutut. Kaikeahan ihminen kuulee ja luulee, mutta kaikki kuultu ja luultu ei ole totta. Minulla on ystävinä sekä homoja että lesboja ja voin myös kokemuksesta sanoa, että molemmissa ryhmissä on sekä mukavia että vähemmän mukavia ihmisiä. Minusta on aivan yhdentekevää mitä kukin peiton alla puuhaa ja kenen kanssa kunhan se perustuu molempien aikuisten omaan haluun.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ansa kirjoitti:

saunoi usein miesten kanssa. Oliko hän homo? Kun Halonen tapaa naisia ja puhuu naisten asioista, häntä nimitetään oitis lesboksi. Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu