Vai vielä korvauksia???!!!

linnaan tuommoiset perkele!
(kiinassa ei kannata olla liian äänekäs)
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010111012669671_ul.shtml
5101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Koska Kiina on iso asiakas!

Äänestä
  • kyllä se vaan on tuo Kiina kapitalistin paratiisi, jos tuotteesta valitetaan, ei kun linnaan. Suomessa on HIUKAN pitemmälle kehittynyt tuo kuluttajansuoja, hehheh. Ei se ole ihme että kaikki yritykset sinne haluaa, ei vastuuta mistään ja diktatuuri tarjoaa lähes ilmaisen työvoiman kaiken lisäksi.

    Ei hyvälle näytä.

    Äänestä

  • Was ist das? kirjoitti:

    kyllä se vaan on tuo Kiina kapitalistin paratiisi, jos tuotteesta valitetaan, ei kun linnaan. Suomessa on HIUKAN pitemmälle kehittynyt tuo kuluttajansuoja, hehheh. Ei se ole ihme että kaikki yritykset sinne haluaa, ei vastuuta mistään ja diktatuuri tarjoaa lähes ilmaisen työvoiman kaiken lisäksi.

    Ei hyvälle näytä.

    Sosialismissa kaikki hyvin?

    Äänestä

  • Eisos kirjoitti:

    Sosialismissa kaikki hyvin?

    sosialismissa kaikki hyvin? kommunismin ja kapitalismin epäpyhä allianssi on kyllä karmaiseva mitä Kiinassa tänä päivänä on, vertailukohteena voisi olla esim sotilasjuntta. Kapitalismi tarvitsee demokratian, kommunismia ei tarvitse kukaan, sosiaalisuutta ja solidaarisuutta kaikki.

    Äänestä

hyvää vauhtia kohti samanlaista meininkiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


was ist das? kirjoitti:

linnaan tuommoiset perkele!
(kiinassa ei kannata olla liian äänekäs)
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010111012669671_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu