Kepu/Mtk paniikissa tuet laskee 400 miljoonaa.

ei ihme, että kepu on täysin sekaisin, veronmaksajien eduksi tuet on putoamassa 400 miljoonaa ja nyt on viimeinen hetki iskeä veronmaksajan kukkaroon risupaketeilla ja kaikilla muilla konsteilla, muuten loiseläminen ei ole enää niin hohdokasta, vaan riskinä on joutua töihin!

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20101144911
3104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Varmasti tuet laskee, jos kepu ja MTK saavat "junailla" asiat.

Onneksi ensi keväänä kepu lähtee oppositioon ja MTK kutistuu olemattomiin.

Äänestä

Onhan sen ainoa tarkoitus kärrätä mahdollisimman paljon hynää maanviljelijöille. Nyt kun EU:lta saatava vähenee, kepu aiheellisesti pelkää, että suomalaiset veronmaksajat eivät sitä lovea pysty täyttämään. Yhtä pahassa paniikissa on palstan kepulitkin, joilla monellakaan ei ole maata muualla kuin kynsien alla. Kapi avuksensa lopussa on hyvin kertonut heidän paniikkinsa syistä.

Äänestä
  • riekkujien hymy hyytyä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entinen tuottaja kirjoitti:

ei ihme, että kepu on täysin sekaisin, veronmaksajien eduksi tuet on putoamassa 400 miljoonaa ja nyt on viimeinen hetki iskeä veronmaksajan kukkaroon risupaketeilla ja kaikilla muilla konsteilla, muuten loiseläminen ei ole enää niin hohdokasta, vaan riskinä on joutua töihin!

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20101144911

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu