Salatut elämät - Hyvä sarja...

Salatut elämät ovat tavallisten ihmisten elämää,
josta jokainen voi poimia näytettävistä jaksoista oman mielenkiintoisimman osansa. Ei tarvitse kokonaan katsoa, ellei kiinnosta. Työkaverit katsovat ja miettivät niitä tapahtumia, jotka ovat joidenkin ihmisten elämässä jopa mahdollisia. Elina on vain niin kovin itsepäinen, mutta löytyyhän niitä tavallisistakin ihmisistä.
4476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kun ohjelman pitäisi kertoo suomalaisten arjesta mutta kun tuskin suomessa kukaan salaa tuollaista salaisuutta 30 vuotta niinkuin Ulla.

Äänestä
  • Katsoin taannoin totuus ohjelman, jossa Inga Sulin ja Laila Snellman kertoivat tositapahtumat, että tiesivät isistään vasta äskettäin, ja ikää on aika paljon yli 30 v. Tuntui sydämeen käyvältä kuunnella heidän tunteistaan. Totuus oli kalvavaa ja tunteet aikamoisia. Sitä ei voinut kadehtia, mutta ei se jokapäiväistäkään ollut heidän tunnerintamalla.

    Äänestä

  • Ulla on todella ylitse muiden. On sitä tapahtunut vieläkin tuommoisia salailuja. Minnekähän se Elina nyt pääsee syntymäpäiville? "Rasismi" rehoittaa tässäkin sarjassa.

    Äänestä

  • Virvatuli kirjoitti:

    Ulla on todella ylitse muiden. On sitä tapahtunut vieläkin tuommoisia salailuja. Minnekähän se Elina nyt pääsee syntymäpäiville? "Rasismi" rehoittaa tässäkin sarjassa.

    - Sepon hahmo (Jarmo Koski) vierailee Käenpesässä
    - Tuottajat eivät pyytäneet Joonas Mielosta (Kasper) takaisin Salkkareihin
    - Camillan hahmo (Nora Lähteenmäki) Käenpesään
    - Tuomas Kytömäki vieraisilla
    - Miian paluuhuhut eivät totta
    - Janne Vakio (Riku) ei muuta Heinävedelle, vaan jatkaa Salkkareissa
    - Jutta Lehtinen (Katri) ei lähdekään
    - UUSI HAHMO: Daniel (ei se Daniel)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


virvatuli kirjoitti:

Salatut elämät ovat tavallisten ihmisten elämää,
josta jokainen voi poimia näytettävistä jaksoista oman mielenkiintoisimman osansa. Ei tarvitse kokonaan katsoa, ellei kiinnosta. Työkaverit katsovat ja miettivät niitä tapahtumia, jotka ovat joidenkin ihmisten elämässä jopa mahdollisia. Elina on vain niin kovin itsepäinen, mutta löytyyhän niitä tavallisistakin ihmisistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu