PK-seudun parhaat MYYNTIPAIKAT??

Osaisiko joku antaa vinkkejä mihin kirpparille sitä kannattais lähteä myymään espoo-helsinki-vantaa alueella? En ole sisäkirppareilla käynyt myymässä joten vähän tarttis nyt jeesiä hyvän paikan löytämiseen :)
8991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

En tiedä mikä on kilometrimäärä minkä ajelet kirpparille, mutta suosittelen lämpimästi ajamaan lahden moottoritietä Järvenpäähän missä on kaksi suurehkoa (n 200 pöytää) kirpparia. Ovat ihan omaa luokkaa siiteyden niin kiinteistön kuin tavarankin suhteen. Helsingistä 35 km= 20min. Kirppikset ovat Helmi ja Euro ja löytyvät netistä.

Äänestä
  • Kyllä nämä ovat hyviä paikkoja, mutta ymmärsin ,että kysyjä menisi itse seisomaan myyntipöydän taakse.
    Jos on urheiluhenkeä niin Valtteri Helsingissä, tammikuussa jäähalli Helsingissä, Espoo ja Vantaa ovat tällähetkellä musta aukko, eli ei missään mitään. Myyrmäkihalli kai taas ensivuonna? Hyvää Joulua.

    Äänestä

www.hietsumarket.fi

Tuolla olen itse myynyt ja homma toiminut hyvin! :)

Äänestä

Eihän tässä kysytty linkkejä, vaan omia kokemuksia myynnistä. Alan kyllästyä näihin linkittelijöihin.

Jäähalli on hyvä myyntipaikka. Valtteri on ahdas ja paskainen, myyjällä sitäpaitsi hyvin vähän tilaa siellä myyntipöydän takana.

Äänestä

femmis on ok..hyv'ä......järvenpäänkirppikset ok.hyviä..kunnon myyjät.eivät ole yli mielisiä..varkaitakin otetaan kiinni jopa.eikä turhia selitelle.Viiri.klaukkalassa.huippu hyvä.myymään...reippaat.asiakas palvelu alttiit.ystävälliset myyjät.vaikka ovatkin nuoria.ammatti taitoisia.homma hanskassa.niin.jos hyviä haluat.siinä on alku palat.tai mene sitten.valteriin itse myymään.

Äänestä

Haloo, sekä Järvenpään kirppikset, että Viirin kirppis Klaukkalassa ovat itsepalvelukirppiksiä, siellä ei ole myyjiä paikalla. henkilökunta on kassatoimihenkilöitä, jotka rahastavat itse valitsemasi tuotteet,ihan niinkuin maitokaupassa. Vain mainitsemassasi Valtterissa myyjä seisoo pöytänsä takana. En niuhota, mutta tätä lukee myös henkilöt muualla Suomessa ja saavat väärän kuvan etelän kirppis tarjonnasta. Siinä olet oikeassa, että mainitsemissa paikoissa kassassa työskentelevät henkilöt ovat kohteliaita ja asiallisia, mutta he eivät myy mitään.

Äänestä

opettele yhdyssanat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ayanie kirjoitti:

Osaisiko joku antaa vinkkejä mihin kirpparille sitä kannattais lähteä myymään espoo-helsinki-vantaa alueella? En ole sisäkirppareilla käynyt myymässä joten vähän tarttis nyt jeesiä hyvän paikan löytämiseen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu