Keskustalaisena en ole huolissani Demareitten ongelmista. Nyt minua huolestuttaa persujen rynnistys keskustan perinteiselle alueelle. Tämä jatkuva vaalirahasotkun jauhaminen alkaa jo käydä puolueen kannalta kestämättömäksi. Tiedotusvälineitä ei nyt kyllä kiinnosta minkä väristä maitoa lapsemme juovat mutta muutaman vuoden takaiset kymppitonnit kansanedustajille on nyt niin tärkeitä. Aina on ollut niin että rahamiehet on antaneet rahaa oikeanlaisiin päätöksiin tähtääville politiikkamiehille ja naisille. Rehellinen keskustalainen perinne pitää sisällään kaverin auttamisen ja vastavuoroisen tukemisen. Auttavathan köyhät toisiaan pienemmissä asioissa, miksi sitten liikemiehet eivät saisi auttaa keskustalaisia politiikka-alan ammattilaisia ja nämä antaa vastapalveluksia päätöksien tekemisessä ? Sillä tavoinhan näitä liikemiehiä voidaan auttaa ja elinkeino kukoistaa !
Muutama kymppitonni vai pohjalainen maito
M. Aitoa
3175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Auttavathan köyhät toisiaan pienemmissä asioissa, miksi sitten liikemiehet eivät saisi auttaa keskustalaisia politiikka-alan ammattilaisia ja nämä antaa vastapalveluksia päätöksien tekemisessä ?"
Katsos kun on sellainen asia kuin kilpailu ja muut yrittäjät. Epärehellinen lahjoja pärjää ja rehelliset laittaa lapun luukulle, siinäpä meillä Suomi. Puoluekirja olisi enää se mikä asiat ratkaisee?
Persut saavat ääneni!!!!!
Niin mutta jos vaikka keskustalainen tarvitsee sitä rahaa vaalikampanjaansa, niin voi sitä rahaa saada joltakin firmalta. Ei me keskustalaiset ilman pyydetä, korvataan sitten kun on päästy päättämään asioista. Keskustalaiset ovat kyllä rehellisiä ja korvaavat tuen liikemiehelle.