Tapulikaupunki, mitä mieltä olette?

Olisi tiedossa kaupunginkämppä Tapulista, onko kokemuksia paikasta? Malmilla ja Kalliossa olen aikaisemmin asunut joten en vähästä hätkähdä.
3299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kilpailee Kontulan ja Kallion kanssa Helsingin hirveimmän kaupunginosan tittelistä!

Äänestä
  • olen asunut täälä melkein kolmisen vuotta pienen poikani kanssa.. itse tykään ja paljon.. riippuu tietenkin kuin lähelle päästää kaiken maailman bubi veijarit, mutta ei minulla oo niistäkään mitään pahaa sanomist.. palvelut lähellä.. juna asema lähellä ja bussit kulkee hyvin .. paljon hoitopaikkoja kävely matkan etäisyydeltä.. ja harvemmin tarvii keskustaan saakka lähteä kun kaiken voi hoitaa malmilla ja tikkurilla on vaan yhden juna pysäkin päässä.. mistä kätevästi lähtee pitän matkan junat.. ite en muuttaisi täältä pois kun vasta, jos on ihan pakko.. pieni kylä ja kaiksissa paikoissahan niit huonojakin puolija on..

    Äänestä

Ajan googlella paikan läpi ennenkun muutan mihinkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvä paikka? kirjoitti:

Olisi tiedossa kaupunginkämppä Tapulista, onko kokemuksia paikasta? Malmilla ja Kalliossa olen aikaisemmin asunut joten en vähästä hätkähdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu