Jaahas.nyt on Global Freighter

saanut kipparikseen välinpitämättömän alkoholistin.Voi sentään tätä meininkiä!


http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2277938&pos=hl-ul-2
101148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Taitaa kuulua miehistöön..

    Äänestä

  • junkhauss....... kirjoitti:

    Taitaa kuulua miehistöön..

    Jaahas,että lillbackan laiva on taas sählännyt

    Äänestä

Jos se on se sama jonka minä muistan (mutten pysty nimeämään) niin mies oli joi huomattavan paljon jo yliperämiehenä ollessaan. Ei juovuksissa hyväksynyt että sen tekemisiin puututtiin. Selvinpäin oli töissä loistotyyppi, mutta se viina...
Oma arvaus on että se on (taas) ottanut vähän turhan paljon, ja miehistö on saanut hirveät haukut kun oli yrittänyt kertoa sille ettei nyt kannata itse ajaa laivaa.

Äänestä

Mitä kauhistelemista tuossa on? Ainahan kipparit ovat ryypänneet ja törmäilleet kännissä. Raitis kippari on ollut poikkeava yksilö.

Äänestä

glopal flaitter epäilään päättyvän romutettavaksi intiaan koska laiva on 34 vuotta vanha ihme miksi kaikki laivat menee romutettavaksi intiaan mutta suomessa on kalliimpaa romuttaa kun intiassa on taas halpaa romuttaa kipppari ei ollut humalassa
minä tiedän sen koska minun isä oli siellä töissä perämiehenä

Äänestä
  • takuulla oli humalassa. eihän kukaan nyt selvinpäin intiaan ajaisi.

    Äänestä

kuule mun isä on sillä ollut töissä 5 vuotta mä olen kymmenen ja isäni on 42 vuotias ja mun isä tietää kun se oli siellä perämies ja mun isä oli töissä muttta nukkumassa ja se lopetti vuosi sittensiellä glopal freighter on menosssa intiaan romutettavaksi

Äänestä
  • on taidettu vetää muutakin kuin pulkkaa

    Äänestä

silloin oli pimeetäja kuka näkisi keskellla syksyllä pimeässä ja se oli vahinko mun isä toi sieltä onnetomuus tutkinta kirjan ja siinä luki että kuski ei ollut humalassa se oli vahinko eikä mustasta laatikosta ei ollut mitään että kippari olisi suunitellut sitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kännissä seilataan kirjoitti:

saanut kipparikseen välinpitämättömän alkoholistin.Voi sentään tätä meininkiä!


http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2277938&pos=hl-ul-2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu