Vakuuttlelut=Takuut -sanoo Jyrki!!!

eli kunhan vaan saadaan hienonkuuloista sanahelinää vaan tarpeeksi, niin sittenmpä taas tuupataan miljaardit kaivoon.

EI PERKELE SAA MENNÄ NÄIN ENÄÄ!!!

Takuiksi on saatava jotain konkreettisesti arvokasta. Jos ei tätä löydy, niin ei senttiäkään. KAIKKI MUU ON PETOSTA.
276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos maat ajautuu konkurssiin,no,rahahan on ihmisen keksimä,joten kai miinukset voi muuttaa hallitusti plussiksi.Muuten edessä voi olla totaali romahdus.Se taas tietäisi mitä ilmeisemmin maailman sotaa.Hulluus rehottaa.

Äänestä
  • Miksi kukaan,minkään maan sikariporras murehtisi talouskurista. Löysää rahaa liikkeelle että suosio
    säilyy. Koska näitä kusipää vv-ministereitä löytyy,jotka kuittaa velat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.....!......... kirjoitti:

eli kunhan vaan saadaan hienonkuuloista sanahelinää vaan tarpeeksi, niin sittenmpä taas tuupataan miljaardit kaivoon.

EI PERKELE SAA MENNÄ NÄIN ENÄÄ!!!

Takuiksi on saatava jotain konkreettisesti arvokasta. Jos ei tätä löydy, niin ei senttiäkään. KAIKKI MUU ON PETOSTA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu