Haaste: Rukoilkaa etsivien puolesta - ja vainoojien!

Kristityt veljet ja sisaret, jotka uskotte rukouksen voimaan! Rukoillaan kaikki yhteistuumin, että Suomi24:n aktiivikirjoittajista mahdollisimman moni tulisi uskoon. Täällä tuntuu olevan paljon etsijöitä. Useimmat etsijöistä ovat päällisin puolin vihamielisiä tai ainakin ylimielisiä kristittyjä kohtaan, mutta se, että he jaksavat meidän kanssamme väitellä, kertoo siitä, ettei heillä ole rauhaa.

Suomi24 on hengellinen taistelutanner, jolla on suuri merkitys Suomen hengellisen tilan kannalta. Jeesus on luvannut kuulla kristityjen yhteiset sopimusrukoukset. Vedotaan siihen rukouksessamme! Kenties herätys on ovella...
9278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Erittäin hyvä rukousaihe. Rukoillaan myös että entistä useimmat usovaiset saisivat sydämelleen nettityön: sileunhoito, evankeliointi, rohkaisu ym. Erityisesti nuoret ja yksinäsiet ovat paljon netin parissa.

Äänestä
  • ANNOIT VOIMAA ja välitit armoa , valtakirjasi mukaisesti !


    Kiitos !

    Äänestä

  • Etsijä: kirjoitti:

    ANNOIT VOIMAA ja välitit armoa , valtakirjasi mukaisesti !


    Kiitos !

    ja olen rukoillut. Rukoilin itse tämän asian puolesta ennekuin rupesin kirjoittamaan tänne. Ilman rukousta en kirjoita mitään. Rukoillaan todella, että JUMALA PYHÄNHENKENSÄ kautta rupeaa vaikuttamaan ja ihmisiä tulee uskoon kylmenneet ja uskontieltä poikenneet uudistuisivat niinkuin nuoret kotkat. JEESUS RAKAS auta,että tämä toimisi. Tulkaa minun tyköni..Matt.11:28-30. KIITOS JEESUS RAKAS.AMEN.

    Äänestä

Miksi te uskovaiset ylipäätään rukoilette, siis pyydätte jumalaanne tekemään ja antamaan milloin mitäkin? Luulisi jumalanne kaikkivaltiaana muutenkin hoksaavan tarpeelliset tehtävänsä, on aika sadisti, kun rukoiluttaa uskoviansa tuloksetta! Rukoilu on selvä epäluottamuksen osoitus jumalan kaikkivaltiuden suhteen!

Äänestä
  • JUMALA haluaa meidän rukoilevan ja anovan HÄNELTÄ. JEESUS kehoitti ja opetti meitä rukoilemaan. Paras paikka vuorisaarna JEESUKSEN opetuksesta ISÄ MEIDÄN RUKOUS. Vuorisaarna Matt.5-7. luvut. Miten voisimme pysyä uskossa ilman rukousta ja miten tulis uusia uskovia jos kukaan ei rukoilis. Mikä maailman tilanne ois ilman rukousta. Eihän vois olla mitään ilman rukousta uskon rukous voi paljon, kun se on harras. Tulee aina rukoilla eikä väsyä..Luuk.18:1. Teillä ei ole sentähden ettete ano..Jaak.4:2. Rukoilkaa etttete joutuisi kiusaukseen..Luuk.22:46. Valvokaa ja rukoilkaa..Matt.26:41. RUKOUS on JUMALAN LAHJA.AMEN.

    Äänestä

  • Kyllä se Jumala sinuakin kutsuu !

    Äänestä

  • tekee s e JO: kirjoitti:

    Kyllä se Jumala sinuakin kutsuu !

    Lässyn lässyn. Saman tason möläytys kuin joskus lasten "kasvatukseen" käytetty möläytys: jos et oo kiltisti, niin mörkö tulee ja vie! Jos alkaisi tuntua siltä, että "jumala kutsuu", olisi syytä olla vakavasti huolissaan mielenterveydestään!
    "Jumalan lapselle" muistutan: Kristinuskon rukoilupuuhia on harrasteltu vasta pahaiset toistatuhatta vuotta, sitäkin ennen maailma on ollut milloin minkäkinlaisella mallillaan ihmispopulaatioineen kymmeniä tuhansia vuosia, milloin minkäkinlaisten jumalkeksintöjen kanssa tai ilman niitä.

    Äänestä

Ja minä kun luulin, että rukoilkaa poliisietsivien puolesta.

Äänestä
  • toistemme puolesta ja koko maailman ihmisten. Rukous voi paljon, kun se on harras. JUMALA tekee ihmeitä, kun rukoilemme ja antaa voimia jokapäivälle. Joka päivä on armo uusi. RUKOUS on sitäpaitsi mielenkiintoista, kun ei tiedä miten JUMALA millonkin vastaa. Jokatapauksessa HÄN vastaa ajallaan ja tavallaan. JEESUKSEN seurassa elämä on elämää ilman JEESUSTA tuntisin itseni kuolleeksi. Kiitos RAKAS ISÄ rakkaasta POJASTASI JEESUKSESTA KRISTUKSESTA ja PYHÄSTÄHENGESTÄ. AMEN. Kor.13 luku.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pappi Turusta kirjoitti:

Kristityt veljet ja sisaret, jotka uskotte rukouksen voimaan! Rukoillaan kaikki yhteistuumin, että Suomi24:n aktiivikirjoittajista mahdollisimman moni tulisi uskoon. Täällä tuntuu olevan paljon etsijöitä. Useimmat etsijöistä ovat päällisin puolin vihamielisiä tai ainakin ylimielisiä kristittyjä kohtaan, mutta se, että he jaksavat meidän kanssamme väitellä, kertoo siitä, ettei heillä ole rauhaa.

Suomi24 on hengellinen taistelutanner, jolla on suuri merkitys Suomen hengellisen tilan kannalta. Jeesus on luvannut kuulla kristityjen yhteiset sopimusrukoukset. Vedotaan siihen rukouksessamme! Kenties herätys on ovella...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu