Ilmeisesti se ohjaa lopulta koko puoluetta ohi puheenjohtajan, siellä on Heinäluoman valitsevat henkilöt, ei niihin paljon puheenjohtaja ja puoluesihteeri vaikuta, vaikka sihteeri on puheenjohtajan kannattama.
Kulttuuri on vain näin, jotka ovat pitkään olleet puoluetyössä ilman mitään vaalimenestystä eli heillä ei ole demokratian kelpoisuuttta.
Vaatii Jungerilta johtajuutta puuttua tähän, puolusihteeri on kai sdp puoluetoimiston johtaja.
Kulttuuri on vain näin, jotka ovat pitkään olleet puoluetyössä ilman mitään vaalimenestystä eli heillä ei ole demokratian kelpoisuuttta.
Vaatii Jungerilta johtajuutta puuttua tähän, puolusihteeri on kai sdp puoluetoimiston johtaja.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pistetään nainen johtajaksi. Mutta savustetaan se pihalle - koska se ei oo mies. Demarit vain toteuttaa mitä tasa-arvoajattelua omalla tavallaan: kaikki ovat tasa-arvoisia keskenään - kunhan kyse ei oo naisista.
Euroopan kriisin yhteydessä puhutaan järjestelmän romahtamiseta jos ei tynnetä rahaa pankkien tukemiseen. En usko että pankkien omitajat päästäisivät pankkeja konkurssiin koska Venäläiset ja Kiinalaiset ostaisiva ne varmaan enkä usko että omistajat luopuisivt pankeistaan uskon että omistajt pelastaisivt pankkinsa. Tottakai ne vedättää niin kauvan kun rahaa tulee meiltä. Kriisi jatkuu niin kauvan kun saavat tyhmiltä rahaa. Milipiteeni on ei euroakaan enään. maille jotka vain pitkittävät kriisiä. Osa Lipposen huonoista kannatusluvuista johtuu siitä kun hän puhuu siten kun hän oli pääministerinä silloin se oli oiken mutta viime vaalien jälkeen on tilanne uusi. Veikkaukseni on ettei Lipposta nähdä toisella kierroksella voi olla puoueen kannalta hyväkin Seppo Lindroos Kokemäki.