mennyt kyllä ihan latteaksi. Mitä kumman pellleilyä tuokin autokorjaamon touhu ja kuvaukset. Ei mitään järkeä. Missä on Jarkko, sielläkö edelleen Amerikassa vaihto-oppilaana? Kukaan ei ole häntä muistanut ollenkaan! On unohtunut juonikulusta kokonaan.
Väkisin väännettyä juttua. Ei ollenkaan mitään todellista ja semmoista, mikä voisi tapahtua oikeassa elämässä. Ei sairaalassa kukaan voi antaa noin vain lääkkeitä kellekään. Ei tuossa tilassa oleva potilas voisi nielläkään sitä määrää kapseleita, johan tuo tukehtuisi. Ei voisi pitää kädessään konjakkilasia, jos on vasta halvaantunut.
Suututtaa, mutta itsepä tuota katson.
Kotikatu on
3
601
Vastaukset
- 15+7
Kukahan haaveilija näitä kirjoittaa, onkohan tarkotus ärsyttää vai mitä?
En käsitä miksi Pertti hahmo on aina niin ärsyttävä tyyppi sarjassa...oikea narsisti.- Anneli muori.
eli Jukka Puotila on kyllä hyvä näyttelijä, mutta minkäs teet, kun juoni tekee hänestä melkein pellen.
Eikö näitä jaksoja kirjoita joku uusi henkilö tai henkilöt? En tiedä, kuinka kauan viitsin enää seurata sarjaa, jos ei tapahdu ratkaiseva muutos parempaa. Tuo Janneko se on se pappi ja nyt autokorjaamon pomo, hän on kyllä aivan epäuskottava kaikessa nykyään. No tämähän on fiktiota vaan:)). - Sarja muuttunut
Anneli muori. kirjoitti:
eli Jukka Puotila on kyllä hyvä näyttelijä, mutta minkäs teet, kun juoni tekee hänestä melkein pellen.
Eikö näitä jaksoja kirjoita joku uusi henkilö tai henkilöt? En tiedä, kuinka kauan viitsin enää seurata sarjaa, jos ei tapahdu ratkaiseva muutos parempaa. Tuo Janneko se on se pappi ja nyt autokorjaamon pomo, hän on kyllä aivan epäuskottava kaikessa nykyään. No tämähän on fiktiota vaan:)).Ennen sarjaa jaksoi seurata, kun mukana oli Partaset ja Hannekset ja muut.
Sitten sarja alkoi mennä todella yliampuvaksi, melkeimpä komediaksi ja mauttomaksi.
Etenkin alkoi häiritsemään Janne Mäkimaan raju heilahtelu ties millaiseksi persoonaksi milloinkin, joka kokeilee jos jonkinlaisia ammatteja ja jonka mielialat heittelehtii laidasta toiseen.
Muutenkin tyyppi on jotakin erikoisuutta tavoitteleva, omituinen, hankalantuntuinen ja hyökkäävä keljuilija.Jätkä on ihan hukassa.
Samoin kuin lesboksi sekaantunut siskonsa.Laurasta saa koko ajan sen vaikutelman, ettei hän tiedä miten pitäisi elää.Nainen vaikuttaa sekavalta.
Taitaa olla Mäkimaan lapsilla kaikilla jotakin vikaa päässä.Sekoilihan se Mirjakin aikanaan sarjassa.
Ei ole ihme kun katsoo Eevaa, joka ei vielä vanhana akkanakaan oikein tiedä, miten pitäisi elää.
Kaikenmaailman fengsuit ja lahkohuijauksien kohteeksi joutunut huuhailija.Joka haluaa näytellä mielummin jotakin hienostorouvaa, ns.vähän parempaa ihmistä.
Tuija Kangasharju, sekä säälittävän lapsellisen oloinen Roope Johannes on myös hahmoja, joita en jaksa katsoa enää.
Kangasharju on papiksi ihan liian tasapainoton, kuin jokin häiriintynyt lähiö yh.äiti.Usein ryystämässä vinkkua, hankalana etsimässä riitelykavereita ja paisuttelemassa ongelmiaan.
Sitä paitsi Malmivaaralla on kauhea ääni, kun hän alkaa huutamaan.
Kangasharjulla kylässä oleileva Malalain kaveri on luonnottoman näsäviisas.Miksi lapsi ei voi olla vaan lapsi, käyttäytyä lapsen lailla.
Sarjassa on niin paljon luonnotonta, ettei se ei tunnu aidolta kuten ennen.
Niina Luotolastakin on tehty typerän hektinen koheltaja, joka sukkuloi sekopäisenä kodin ja työn väliä ja poukkoili jollakin yrityskurssillakin.Ehkä naisen kohellus johtaa burn outtiin ja sen seurauksena taas hyppää vieraan miehen sänkyyn?Tätä rataa ja...
Teemusta tehdään nössöä viherpiipertäjää luomuruokineen, väillä hoitaa Viljaa kotona ja yhtäkkiä onkin taas paloasemalla.
Susannan mukana heilumista sarjassa on vaikea ymmärtää, rooli tuntuu täysin turhalta sarjassa, kuten poistuneen Elsikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771334Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109863
- 73856