...ei kannata persuja. Miettikääpä sitä. Näin suuri enemmistö ei voi olla väärässä.
86 PROSENTTIA SUOMALAISISTA...
näin faktat
7184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tulossa on vaalivoitto ei siihen prognoosit nyt uskalla nousta kun yllätys on suuri . se tulee ps:lle kun illallinen manulle. on mukava kun ei enää tarvitse äänestää entisiä, saa odottaa, että jotain varmaan tapahtuu kun timo soini esikuntineen astuu kehään ja tyrmää kaikki " pettäjän tietä " kulkeneet vanhat vaalirahalla rellestäneet, takin kääntäjät , suomen markan hävittäjät eskot. odotan innolla vaalivalvojaisia .
...lisäksi? Ei kai vain puolueen 1.vpj Oinosesta?
Lue ja jos olet "täysissä sielun voimissa", niin myös ymmärrät. Ymmärsitkö?
http://erkkitoivanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/41820-hyodylliset-idiootit-islamismin-asialla
79% suomalaisista ei kannata Kokoomusta.
82% suomalaisista ei kannata Keskustaa.
81% suomalaisista ei kannata SDP:tä.
90% suomalaisista ei kannata Vihreitä
jne.....
Miettikääpä sitä! Näin suuri enemmistö ei voi olla väärässä.
Et tainnut typerässä provossasi ottaa huomioon, että noin 40 % suomalaisista ei vaaleissa äänestä ollenkaan eli väittämäsi mukaan persuille käy hyvin!!! Persut saakin todellisuudessa yli 23 % äänistä!!!!
Entä sitten, kun PS istuu hallituksessa mitään sanomattomana kokkarien renkinä, joka nyökyttelee Kataisen jengille niin kuin persut Soinille PS:n puolekokouksessa? YÖK.
...ja missä Soini siellä populistinen idiotismi...