Kerroit, että useimmasta lähikaupasta löytyy ihmeaine, jonka käyttö voi muuttaa elämäsi terveellisemmälle radalle. Kerroit aineen nimenkin, kauraryynihiutaleet.
Ostin sellaisen vesivaippakattilan, jossa myös kaurapuuro kypsyy omineen liedellä pohjaan palamatta. Vaimoni keittää sillä kaurapuuroa. Vien sen hautumisen jälkeen heti kylmään.
Ennen meillä oli aamulla ensimmäisenä pöydässä kahvi ja pulla. Nyt kaurapuuroa ruisleivän ja kevytlevitteen kanssa. Vaikka nousi aamulla 04 ylös voin syödä puuroannoksen.
Jätän illallisen syömättä, nukun melko tyhjällä vatsalla. Unikin on parempaa kun vatsan elintoiminnot saa levätä. Itse asiassa pääsin alokaspainoni tasolle pysyvästi, normaalipainoiseksi.
Kiitos terveysguru!
2
888
Vastaukset
- viksu suttura
pitikö siis jonkun terveysgurun kertoa tommoinen päivänselvä asia?...
Ettei näin yksinkertainen asia meilläkään mennyt ns. jakeluun. Vuosikausia aamulla kelpasi vain kahvi ja pulla. Minun terveyteni kesti vielä aamukahvinkin, mutta vaimolle kertyi tuosta haittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella273019No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760