Kirkko siunaa

kaiken mahdollisen. Homot siunataan sekä kauppakeskukset ja elukat. Myös pieneläimet kuten satiaiset, pölypunkit ja luteet pitäisi siunata myöskin muuten menee rasismiksi eläimiäkin kohtaan.

http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/lemmikkeja_siunataan_senaatintorilla/
260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

niin saisivat sitten siunauksen.

Äänestä

Eipä tuossa mitään uutta ja ihmeellistä ole. Joissain maissa pappi siunaa rahasta jopa joidenkin henkilö autoja että olisi sitten turvallisempi ajaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


###%%%;: kirjoitti:

kaiken mahdollisen. Homot siunataan sekä kauppakeskukset ja elukat. Myös pieneläimet kuten satiaiset, pölypunkit ja luteet pitäisi siunata myöskin muuten menee rasismiksi eläimiäkin kohtaan.

http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/lemmikkeja_siunataan_senaatintorilla/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu