Älkää äänestäkö ensi kevään eduskuntavaaleissa persuja vaan Piraattipuoluetta,jotta voisimme saada tulevaisuudessa jopa halvempaa leipää.Rikkaat monopolikapitalistit hirteen saatana.
Piraattipuolue voittaa eduskuntavaalit !
19
558
Vastaukset
- Piraattiko
Voiko netistä nykyään jo imuroida ilmaista leipää?
- d
Onneksi Kiina ja Venäjä ovat Piraattipuolueen esikuvia,koska siellä vain valtio voi omistaa monopolit,
eikä ulkomaalaiset voi omistaa maata eli riistää luonnonvaroja eikä kansaa.Sen takia Venäjällä ja
Kiinassa ei ole edes pikkuporvarillista pakolaisongelmaa.
- Kaikensorttisia
pikku rikollisuuspuolueita niitä propagoi vaalien alla.
Parasta olisi pistää pystyyn harvennustalkoot.- Persraisk
Onhan olemassa myös Raiskaajien puolue. Persujen vaalityön vetäjähän on saanut tuomion "lievästä" raiskauksesta.
- kaikkia vatipäitä
Kerroppas valopää kuka tekee sulle musiikkia ja elokuvia, kun kukaan ei maksa niistä enää mitään? Hammaskeijuko?
- hyvä kysymys
ja tuottajien leipää. Kysymyksesi oli ERITTÄIN aiheellinen.
- 27
Silloin palataan siihen malliin mistä kaupallinen musisoini on alkanutkin eli tilaustöihim/sävellyksiin ja live esiintymisiin. Yltiö kapitalismi on vain pervertoinut TÄMÄNKIN taiteen alan rahanteko koneeksi. Kiitos moraalittomat yltiö kapitalismin maailma on niin paskassa jamassa kuin se on.
- 33
Kaikki kaupallinen musiikki ja elokuvat ovat paskaa. Ne olivat sitä jo 70-luvulla ja ne ovat sitä edelleenkin.
Taiteilija, joka tekee taidetta ainoastaan rahan vuoksi, on väärällä alalla ja saisi mennä oikeisiin töihin. - riina4234h
33 kirjoitti:
Kaikki kaupallinen musiikki ja elokuvat ovat paskaa. Ne olivat sitä jo 70-luvulla ja ne ovat sitä edelleenkin.
Taiteilija, joka tekee taidetta ainoastaan rahan vuoksi, on väärällä alalla ja saisi mennä oikeisiin töihin.Toivottavasti sovellat myös itse omaa neuvoasi, vai saatko kenties palkkaa tekemästäsi työstä?
- ääliökös se siellä
taidat olla.
- tutustu tarkemmin
http://www.piraattipuolue.fi/
http://2011.piraattivaalit.fi/
. . . . . . . . . - Chuck Norris
Enpä taida äänestää, Suomessa lienee tällä hetkellä tärkeämpiäkin kysymyksiä kuin laiton lataaminen...
Halvempaa leipää?
Mitä helvettiä se edes tarkoittaa. - 26
Muutama valistunut hyperkapitalisti/porvari on parempi kuin vaeltaja muurhaislauma ahneita ja typeriä pikkuporvrillisiä paskoja. Harva nousee katuojasta marmorisaleihin yhden eliniän aikana ja kykenee sopeutumaan muutokseen. Isot porvarit olkoon rauhassa, mutta välimallin miehet pitää eliminoida. Yhteiskunrakenne yksinkertaistuu kun porvaristo minimoidaan. Jumala-johtaja-tasavertainen kansa on hyvä järjestys.
- ***
---
Google-mainokset (www.suomi24.fi)
Oletko ehdokas vaaleissa?
Älä hukkaa aikaasi harjoitteluun. Ota helppo starttipaketti meiltä!
www.epromo.fi
--- - Politiikan trolli
Tää on jännä puolue. Pahimmat komut oli alunperin vallankumousjohtajia ilman mitään sivistystä, Häh?
- entinen.vihrea
Olen aikaisemmin äänestänyt vihreitä, mutta nyt olen kovasti pohtinut maailmankatsomustani ja tarkastellut erilaisia keskustelupalstoja. Nykyinen meininki ei voi jatkua!
Nähdäkseni puolueenne suurin heikkous on se, että teillä ei ole nuivaa maahanmuuttopolitiikkaa. Mielestäni maahanmuutto on maamme suurin ongelma. Vaikka piratismi on ongelma, ei nähdäkseni ole lainkaan tarpeen puuttua Somalian tapahtumiin suomalaisten veronmaksajien rahoilla. Korjatkoot somalit ongelmansa omilla rahoillaan, korjataan me suomalaiset Suomen ongelmat omillamme!
Miten aiotte rajoittaa maahanmuuttoa? Toisaalta kysymykseni on retorinen, sillä itse olen päättänyt äänestää perussuomalaisia, koska näillä on parhaat mahdollisuudet lopettaa maahanmuutto Suomeen. - WTT
Edellinen kirjoittaja kirjoitti hyvin, maahanmuutto on paha ongelma Suomessa ja muissa Länsimaissa. Islam voimistuu maassamme ja muuallakin. Perussuomalaisten äänestäminen on O.K. Piraattiliike on ottamassa itsekkäästi ilmaiseksi muiden tekemän musiikin jne maksamatta tekijälle; olisi oikein, että hyvän musiikin tekijälle myös maksetaan.
Piraattipuolue tulee olemaan syksyn kunnallisvaalien voittaja. Näin kävi myös Saksassa.
http://www.taloussanomat.fi/informaatioteknologia/2012/05/09/kohta-voidaan-nahda-piraattijytky/201229007/12
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai898213Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414371Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452575Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981458- 401286
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401227Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641132Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070