Rasistit murhasivat kolme

Eiköhän nyt jääräpäisemmätkin ymmärrä mitä rasismi pahimmillaan on, murhapolttoja! Kolme murhattu, rasismi on tuomittava ja kitkettävä perinpohjaisesti!
461506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 46

Vanhimmat

tuskin oli valkonen mies kyseessä.

Äänestä

vuokralla.

MaMu,lle siinä kuin kelle tahansa muulle.

Turha puhua rasismista, kyse on tyhmyydestä.

Nykypolvi on täysin ilman mitään vastuuta, mitään vastuuta ei oteta.

Äänestä

minulle tuli ensimmäisenä mieleen tuliluonteisten yrittäjien keskinäinen kilpailu.

Äänestä

Kannattaa varoa näiden kanssa. Joku ei ehkä ymmärrä kirjoitustasi vitsiksi.

Äänestä

Tai ehkä joku suivaantui huonosta kebabista.

Ps. aika turha spekuloida.

Äänestä

murhaajat ketä tahansa, tuollainen tuhopoltto on sen sorttinen teko, että tekijöitä pitäisi kohdella terroristeina ja tuomita terrorismia koskevalla lainsäädännöllä.

Siitä tulisi samalla hyvä ennakkotapaus varoittamaan muita tulella/pommeilla leikkiviä.

Äänestä

Mistäs sinä tiedät, että kyseessä on rasistien touhut? Nykyään näköjään kaikki rikokset, joissa kohteeksi joutuvat maahanmuuttajat, tuomitaan heti rasistisiksi. Niin kuin joku täällä jo kirjoitti, yhtä hyvin voi kyse olla maahanmuuttajien keskinäisistä kahinoinneista.

Äänestä
  • tai pari sellaista on heitetty ulos räyhäämästä ja nyt ne siat päättivät kostaa. Ei silloin paikan pitäjien ihonvärillä tarvitse olla mitään merkitystä.

    Äänestä

Vai että rasistinen rikos, näin kiirehdit julistamaan.
Muistatkos Kajaanin pizzakahakan, lehdet kirkuivat heti otsikoissaan rasistisesta rikoksesta.
Ja sitten totuus olikin ihan toisenlainen.

NYT SUUT SUPPUUN, JA ODOTELLAAN MITÄ SELVIÄÄ

Äänestä
  • ei muuta sitä totuutta, että useimmat kebab-paikkoihin kohdistuneet tihutyöt - ikkunoiden rikkomisista alkaen - ovat olleet nahkatukkapoikien yms. wanna-be-natsien tekosia.

    Odotetaan silti tutkimusten tuloksia!

    Äänestä

  • ainoa esimerkki kirjoitti:

    ei muuta sitä totuutta, että useimmat kebab-paikkoihin kohdistuneet tihutyöt - ikkunoiden rikkomisista alkaen - ovat olleet nahkatukkapoikien yms. wanna-be-natsien tekosia.

    Odotetaan silti tutkimusten tuloksia!

    Yksi ainoa esimerkki VEI TOTUUDEN LOPULLISESTI:
    Valhe jäi elämään.

    Äänestä

rasisteja? Onko sinulla ehkä jotain sisäpiirin tietoa. Jos tunnet tekijät tai taustavoimat niin mee ihmeessä kertoon poliisille tietosi. Jos taasen mitään tietoa ei ole niin kannattaisi pitää matalaa profiilia eikä haukkua ennenkuin jotain tiedetään.

Äänestä

takaisinpäin perusti kilpaileva yrittäjä pizza-kebab-paikan alalla jo toimineen liikkeen viereen.

Avajaisia edeltävänä yönä uusi paikka paloi maan tasalle.

Se oli siis paikallinen rakennusvalvonta ja kilpailuvirasto, kuin toimi.

Se vaan kuuluu kulttuuriin.

Äänestä

ettei vaan syyllinen löytyisi kilpailevasta klaanista

Äänestä

Ei kannata huudella että rasistit ovat tämän takana... Miksi aina ensimmäisenä nahkapäät ovat silmätikkuina? Suomessa on paljon myös ihmisiä jotka tykkäävät muuten vaan polttaa taloja yms. Ja murhia tapahtuu ihan muidenkin johdosta, myös ulkomaalaiset ovat murhanneet ihmisiä Suomessa... Että odota ihan rauhassa niitä faktoja ennen kun huutelet omia "faktojasi"

Äänestä
  • PÄIVI RATKAISI RIKOKSEN.

    Äänestä

  • "Miksi aina ensimmäisenä nahkapäät ovat silmätikkuina?"

    Samaan hengenvetoon voisi kysyä, että miksi aina ensimmäisenä maahanmuuttajat ovat silmätikkuna. Miksi aina joku tietty ryhmä on silmätikkuna? Ja kenen silmätikkuna?

    Äänestä

  • HHJJJ kirjoitti:

    PÄIVI RATKAISI RIKOKSEN.

    Hyvä Lipposka! Nyt kaiiki rasismin vastaiselle marssille.

    Äänestä

Olisi mielenkiintoista kuulla, mitä pääsi sisällä NYT tapahtuu.
Miten selität taphtumien kulun?
Opitko mitään pään aukomisesta ja pomista ennakkoasenteistasi?
Varmaankaan et, sillä siihen tarvitaan ihan oikeata AJATTELUA.

Pane nyt mielenosoitus pystyyn!
Ilman mieltä olevien kaltaistesi mielenosoitus

Äänestä

tuhosivat siis oman paikkansa. Sen vielä sallisi mut oheiset tapahtumat liikaa. Rajat kiinni siis ni pysyy nää rasistit poissa!!!!

Äänestä
  • Poltetun pitserian omistaja vangitaan.

    Kählämi poltti vakuutusrahojen toivossa oman raflansa.samalla meni kolme sivullista lautoihin. lisää näitä suomeen, ja eipä ollut ensimmäinen kerta.

    Äänestä

Mutta sinä et.

Äänestä

On se hirveää, että KOKO suku on kauhuissaan, kun ei saa pitserian omaistajaa kiiinni puhelimella-kirjoittaa iltasanomat ja jatkaa kohta-pidätetty-vamgittu.... KOLME KUOLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Iltalehdet kirjoittaa poliisin suulla että he epäonnistuivat teossaan!!??
    Olisiko koko korttelin pitänyt tuhoutua että vois sanoa että onnistuivat!
    Tämä on mielestäni media-rasismia suomalaisia kohtaan. Hyi helevetti.

    Äänestä

Tämä ei ole rasismia vaan Suomalaista rehellisyyttä. Kun ulkomaalainen tuhoaa jotain, ei hän välitä uhreista. Jos suomalainen polttaa sahansa, pitää hän huolen ettei ulkopuoliset ole vaarassa.

Äänestä
  • keksi meneenä aikana mitä väri vikaisille tehtiin ...ne poltettiin uunissa.

    Äänestä

  • ss67 kirjoitti:

    keksi meneenä aikana mitä väri vikaisille tehtiin ...ne poltettiin uunissa.

    se oli aikaa se

    Äänestä

Ikävää, kun tämän joutuu sanomaan aina uudelleen, mutta sanon silti:
M I T Ä S M I N Ä S A N O I N !!!
Ja näinhän minä sanoin tuolla aiemmin
-------
OHO!!! Pizzakahakka... muistatko
Vai että rasistinen rikos, näin kiirehdit julistamaan.
Muistatkos Kajaanin pizzakahakan, lehdet kirkuivat heti otsikoissaan rasistisesta rikoksesta.
Ja sitten totuus olikin ihan toisenlainen.
NYT SUUT SUPPUUN, JA ODOTELLAAN MITÄ SELVIÄÄ
------

Päivi L. munasi sitten itsensä totaalisesti, ihan niinkuin aloittajakin, harvoin pääsee kurkistamaan ihmisen tyhjän pään sisään noin avoimesti. Päivi teki sen itse.

Äänestä

Mamut murhasivat kolme. Niin sen otsikon pitäisi kuulua.

Äänestä

Juuri näin. Muslimit tappavat suomalaisia ja suvaitsevaisto hymistelee.
Sairasta.

Äänestä

Ei kaikki ymmärrä. Sitten kun muslimit tappaa läheisen, niin totuus valkenee.

Äänestä
  • Ale-pubin viisasten kerho on puhunut.

    Äänestä

Viiden vuoden päästä nämä Irakilaiset kävelee vapaina miehinä Tampereen kaduilla. Kenties perustavat vielä pitseriankin.

Äänestä
  • Kurdit valmistavat TRE sitä liekitettyä PIZZAA. roistoja kaikki mustapäät. paikallisia mustalaisia.

    Äänestä

  • "Suomeen on tulossa perheenyhdistämisvelvoitteen nojalla tuhansia luku- ja kirjoitustaidottomia somaleja (HS 29.8.2010). Tilanne on kestämätön. "

    Onneksi en asu noissa isoissa kaupungeissa johon nuo 99% menee. Joutuu kaupunkilaiset kärsiin noista Islam-fanaatikoista, jotka arvostaa naista ja vapaata ajattelua yhtä paljon kun sittisontiainen pörssikurssia. (Ja kyllä - tiedän - somalit eivät tule lähi - idästä taikka edusta islamin uskontoa vaan muslimeja) Täällä mukavalla "syrjäisellä" pikkukylällä tapahtuu ravintolapaloja 0 vuodessa, raiskauksia 0 vuodessa, pahoinpitelyjä eri uskontojen välillä 0 vuodessa, autovarkauksia 0 vuodessa ja vauvan polttoja pihagrillissä 0 vuodessa. Ja mamujahan täällä asuu se 0 kappaletta. Aina kun lukee näitä keskusteluja joissa joku "hippityttö" reuhaa että suomalainen on rasisti ja tuomitseva sika - minä alan toivoa että joku lähi-idän "todellinen rakastaja" raiskaa joko tämän hipin, sen siskon, serkun, äitin ym vastaavan että se sattuis kunnolla kohdalleen. Aukeis ne sokeankin silmät. Ja samalla joka kerta kun lehdestä luen että ulkomaalaistaustainen mies/miesjoukko raiskasi nuoren tytön, suren hänen puolestaan ja samalla kasvava vihani jatkaa kasvamistaan ja ennakkoluuloni pahentuvat entisestään. Tähän väliin joku hippi alkaa huutamaan että raiskaa ne suomalaisetkin ja tappaa ja elää sosiaalituilla jne jne - totta, mutta minkäs me omillemme mahdamme, niin niitä on kaikkialla muuallakin. Mutta tarviiko niitä ulkomailta siinä tapauksessa lisää haalia? Niin kauan kun Suomessa on kodittomia, työttömiä ym kipeästi apua kaipaavia, ei tarvisi ulkomailta ottaa yhtään lisää, oli ne sitten ruskeita, mustia, harmaita, keltasia, punasia, raiskareita, tappajia, varkaita, miljonäärejä, autokauppiaita, romaneja, naistenkiduttajia, kokkeja, rakentajia tai ihan mitä vaan.

    Enkä pidä itseäni rasistina, en kivittele pitserian ikkunoita, en kulje pilottitakissa, en humalassa huutele hail hitlereitä, enkä muutenkaan ole minkäänlaisessa kontaktissa heihin. Enkä haluakkaan. Pikemminkin negatiivisesti ennakkoluuloinen, epäilevä ja ennenkaikkea Islamin uskontoon PEREHTYNEENÄ syvästi kaikkia heidän aatteitaan vastustava tavallinen töissäkäyvä veroja maksava rivikansalainen. Mustista ei niinkään pahaa sanottavaa - muuten kuin se että elävät tämän köyhän sitkaasti työtä tekevän katajaisen kansan verorahoilla...:(

    Anteeksi kirjotusvirheet ja tekstin sekalainen järjestely, johtuu kellonajasta ja pitkästä viikonlopusta.

    Äänestä

  • HipitLähi-itään kirjoitti:

    "Suomeen on tulossa perheenyhdistämisvelvoitteen nojalla tuhansia luku- ja kirjoitustaidottomia somaleja (HS 29.8.2010). Tilanne on kestämätön. "

    Onneksi en asu noissa isoissa kaupungeissa johon nuo 99% menee. Joutuu kaupunkilaiset kärsiin noista Islam-fanaatikoista, jotka arvostaa naista ja vapaata ajattelua yhtä paljon kun sittisontiainen pörssikurssia. (Ja kyllä - tiedän - somalit eivät tule lähi - idästä taikka edusta islamin uskontoa vaan muslimeja) Täällä mukavalla "syrjäisellä" pikkukylällä tapahtuu ravintolapaloja 0 vuodessa, raiskauksia 0 vuodessa, pahoinpitelyjä eri uskontojen välillä 0 vuodessa, autovarkauksia 0 vuodessa ja vauvan polttoja pihagrillissä 0 vuodessa. Ja mamujahan täällä asuu se 0 kappaletta. Aina kun lukee näitä keskusteluja joissa joku "hippityttö" reuhaa että suomalainen on rasisti ja tuomitseva sika - minä alan toivoa että joku lähi-idän "todellinen rakastaja" raiskaa joko tämän hipin, sen siskon, serkun, äitin ym vastaavan että se sattuis kunnolla kohdalleen. Aukeis ne sokeankin silmät. Ja samalla joka kerta kun lehdestä luen että ulkomaalaistaustainen mies/miesjoukko raiskasi nuoren tytön, suren hänen puolestaan ja samalla kasvava vihani jatkaa kasvamistaan ja ennakkoluuloni pahentuvat entisestään. Tähän väliin joku hippi alkaa huutamaan että raiskaa ne suomalaisetkin ja tappaa ja elää sosiaalituilla jne jne - totta, mutta minkäs me omillemme mahdamme, niin niitä on kaikkialla muuallakin. Mutta tarviiko niitä ulkomailta siinä tapauksessa lisää haalia? Niin kauan kun Suomessa on kodittomia, työttömiä ym kipeästi apua kaipaavia, ei tarvisi ulkomailta ottaa yhtään lisää, oli ne sitten ruskeita, mustia, harmaita, keltasia, punasia, raiskareita, tappajia, varkaita, miljonäärejä, autokauppiaita, romaneja, naistenkiduttajia, kokkeja, rakentajia tai ihan mitä vaan.

    Enkä pidä itseäni rasistina, en kivittele pitserian ikkunoita, en kulje pilottitakissa, en humalassa huutele hail hitlereitä, enkä muutenkaan ole minkäänlaisessa kontaktissa heihin. Enkä haluakkaan. Pikemminkin negatiivisesti ennakkoluuloinen, epäilevä ja ennenkaikkea Islamin uskontoon PEREHTYNEENÄ syvästi kaikkia heidän aatteitaan vastustava tavallinen töissäkäyvä veroja maksava rivikansalainen. Mustista ei niinkään pahaa sanottavaa - muuten kuin se että elävät tämän köyhän sitkaasti työtä tekevän katajaisen kansan verorahoilla...:(

    Anteeksi kirjotusvirheet ja tekstin sekalainen järjestely, johtuu kellonajasta ja pitkästä viikonlopusta.

    Siinä se oli.

    Äänestä

Idiootti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Stoppi rasismille kirjoitti:

Eiköhän nyt jääräpäisemmätkin ymmärrä mitä rasismi pahimmillaan on, murhapolttoja! Kolme murhattu, rasismi on tuomittava ja kitkettävä perinpohjaisesti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu