Köyhäin ylpeys.

ihmettelijä.

Miten ihmeessä teillä köyhillä on varaa alkaa ylpeilemään?

Tarkoitan ihan konkreettisena esimerkkinä sitä kun itse olen useamman kerran tälläkin palstalla tarjoutunut auttamaan köyhiä esim siivouspalveluiden avulla.

Olen siis liikuntarajoitteinen ja tarvitsen siivoojaa/ruoan laittajaa kotiin muutaman kerran viikossa. Olen täällä tarjoutunut maksamaan kohtuu hyvää palkkaa ja plussaa on jos henkilö olisi kaunis nuori nainen ( 18- 40 vuotias) ja suostuisi joskus tulemaan kanssani myös suihkuun jossa samalla hoitaisi minun seksuaaliset tarpeeni. Siitä tulee tietenkin provisio.


Laitan heti yhteystietoni kun joku on asiallinen ja kiinnostunut tästä ko. tehtävästä.


T: Petteri

5

440

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19

      Kirjoituksesi puoliväliin asti olin minäkin ihmeissäni, miksi et muka löydä siivousapua, mutta tulihan se ratkaisu sieltä.

      Tiedoksesi, että ei köyhänkään tarvitse alentua myymään itseään sinun seksuaalisten tarpeidesi tyydyttämään.

      Ota köyhä siivoamaan ja laittamaan ruokaa, maksa vaikkapa 12 euroa tunti.

      Sitten otat Sihteeriopistosta huoran sitä suihkusessiotasi varten ja maksat 150 euroa.

      Kaikki ovat tyytyväisiä.

    • näin se on

      Ei ne mitään jaksa tehdä. Ovat patalaiskoja ja siksi köyhiä.

      • metall-leidi

        Pummillakin olkoon oikeus oman kehonsa itsemääräämis oikeuteen. Ei ole jaksamisesta kiinni jos ihminen ei halua tulla riistetyksi.
        Onko ihanteellista, että köyhät nuoret ja jopa lapsetkin joutuisivat myymään itseänsä?
        Suorastaan hävyttömän raadollista kirjoittaa tänne köyhyyspalstalle ja tarjota ns. apua ja työtä viihdytyslisällä.
        Kyllä köyhä tekisi työtä ja antais siivousapuakin, mutta köyhä ei ole mikään orja mitä voi riistää ja alistaa mielensä mukaan.
        Ylempänä viestiketjussa suositeltiin sihteeriopistoa ja sen puoleen voi kääntyä jos haluaa eroottisia palveluksia.
        Näin se on, vielä kysymys sulle ? Haukkuisitko silloinkin jos sulla olis köyhiä naissukulaisia ja ne eivät tarjoaisi seksipalveluita?


      • elliivo

        Pyydä äitiäs vaihtamaan vaippasi! Siinä sinulle vaihtoehto. Kumma kun räkänokat täälläkin viihtyvät niin hyvin köyhiä kyykyttämässä. Kieroon kasvanut sukupolvi!
        Ei normaali aikuinen ihminen tuollaisia edes mieti.


    • 3+9

      sinulla on näköjään korvien välissä. Tämä ei ole mikään seksin haku/myynti palsta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6319
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      379
      6125
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5850
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3952
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2355
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2335
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      117
      1393
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1221
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      182
      1052
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      877
    Aihe