pirneksen seuraksi, ei ole miehestä kuin vahinkoa, olisi perkele purkanut nöyrästi omalta puolustusalueelta kun siihen oli tilaisuus, mutta ei ja menetti kiekon, seuraksena 3-3 tasoitus.
hentunen katsomoon
1
246
Vastaukset
- sattuhan sitä
Liekö kaamosmasennus vaivannut. Pitässä juoksussa kuitenkin luulen, että Hentunen vielä pistää tötterölle. Jääkiekossa on vain yksi lainalaisuus, kun sä pystyt pelaamaan samalla tempolla kuin vastustaja niin voittojakin tulee. Jos ei kantti riitä niin voi riipoa pisteen sieltä toisen täältä. Kyllähän siinä on ihan hyvä joukkue. Ei se mitään jos häviää maalilla tai kahdella jos on ollut mahdollisuus voittaa. Kato ei toinenkaan halua hävitä. Ja sitä on ihan turha synkistellä ja pitää palaveria hävityn ottelun jälkeen. Ja silläkään ei ole mitään väliä oliko kolme ukkoa oman maalin takana vai eikö. Peli-ilme on parempi kuin vuos sitten, 10 pistettä on enempi kuin vuos sitten. Tila on jotain seitsemäs. Siinä kuutisen pinnaaa kuuden sakkiin paitsi meneehän ne toki karkuun myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075200Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813696Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113460SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633150SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun393129SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042325Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302172Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069