No tällä tietenkin,veroja korottamalla;)
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/198673.shtml
Se on suomalainen lääke kaikkeen,lainojen korkovähennykset lähtee pois,asuntojen myynti verolle,arvolisävero nousee,ihme kun eivät ehdota bensan hintaan jotakin ylimääräistä veroa.
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/198673.shtml
Ja sitten jotkut saavat makaamalla päivästä päivään 3000/kk,upeaa Suomi upeaa!
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/198673.shtml
Se on suomalainen lääke kaikkeen,lainojen korkovähennykset lähtee pois,asuntojen myynti verolle,arvolisävero nousee,ihme kun eivät ehdota bensan hintaan jotakin ylimääräistä veroa.
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/198673.shtml
Ja sitten jotkut saavat makaamalla päivästä päivään 3000/kk,upeaa Suomi upeaa!
Vastaukset 6
Vanhimmat
... tuki on kyllä paljon suurempi per kk. 3000/kk ei riitä edes diskorahoiksi, joita maalaiset käyttävät kylän diskoissa. Todellinen veroton tuki on n. 300 000 € vuodessa. Laske siitä.
Ja ihan pelkästä makaamisesta päivästä päivään.
Mekassa haistelemassa etummaisen peffaa pukeutuneena mekkoon?
... ohje matkustella ulkomailla juuri nyt. Jos persut pääsevät hallitukseen, sulkeutuvat rajat ja matkustaminen loppuu siihen.
maatila, kun se on niin kannattavaa.
maahanmuuttajien valtaamistä lähiöistä, kunnista ja kaupungeista, jäljelle jää lähes luku- ja kirjoitustaidottomat ja ammattitaidottomat ulkomaalaiset sekä virkamiehet ja poliitikot, joiden "työpanoksesta" ei valtion kassaan paljon veroäyrejä kerry. Seurauksena suuria veronkorotuksia suomalaisille työläisille ja myöhemmin myös omaisuusveron palautus ja reilu korotus.
http://bambuser.com/channel/Fucusa/broadcast/616116
Jäätelökioskimies suomi kolmen koplan Pekkarista, yrittäminen tehty suomessa kannattamattomaksi antamalla ulkomaisten reppufirmojen ja ulkomaisten työntekijöiden polkea palkat ja työehdot.
Lisäksi Pekkarinen antaa yrittämisestä Suomessa liian ruusuisen ja helpon kuvan, "nimi vain paperiin" on usein alku monen yrittäjän yksityiseen helvettiin. 7500 aloittaa vuosittain yrittämisen, näistä 6500 poistuu taka vasempaan nuolemaan haavojaan ja makselemaan vuosiksi velkoja.
Suomessa nuorisotyöttömyys on jo yli 25%
http://bambuser.com/channel/Fucusa+mobile/broadcast/906947
kyllä pistää vihaksi tämä verotuksen jatkuva kiristys ja mistä sitä onkaan helpompi
kiristää kuin niiltä joilla jotain on vaikka sitten lainana. Näin suomalaisia kiristetään
kunnes jossakin vaiheessa tulee loppu kun kukaan ei uskalla omistaa mitään ja milläs sitten
maksetaan valtion meille teettämät velat ja maahanmuutto.
Tässä kieltämättä alkaa vihantunteet herätä aivan syystä koko maahanmuuttopolitiikkaa ja maahanmuuttajia
kohtaan halveksunta nykyistä politiikkaa kohtaan yleensä.
Eläkeiän nostaminen näkyy jo mm. yel-eläkkeiden laskentakaavassa, pitäis jaksaa 67 vuotiaaksi tehdä
töitä ennenkuin saat enemmän kuin tällä hetkellä on pakko maksaa eläkettä.
Nämä isot pomot jäävät eläkkeelle ruhtinaallisen eläkkeen kera jo ennen kuin ovat 60 vuotta täyttäneet,kuten
eläkeyhtiöiden pomot yms
Taitaa olla Tampereen kurdikebabpaikan palon takana myös mamujen keskinäinen välienselvittely,
tämänkin pistää vihaksi, sillä siinä kuoli aivan viattomia ihmisiä.
Somaleja on rahdattu tänne jo 20vuoden ajan mutta montako olet nähnyt työnteossa?
Viharikos nimike on naurettava, oletko nähnyt että somali saisi kovemman tuomion kun on raiskannut suomalaisen naisen, no et ole.
Tämä mamujen hyysäys kääntyy meilläkin pian vihaksi mamuja kohtaan, jotka nauttivat maamme sosiaalieduista
mutta eivät osallistu millään tavoin yhteiskunnassamme varojen keruuseen. Vaatimuksia heillä kyllä riittää
mutta vastuuta ei ole.