Kulttuurin rikkaus jäi kiinni

"Poliisi vangitsi helsinkiläisiä piinanneet romanialaiset
24.11.2010 10:12


Poliisi on saanut kiinni jo neljä nuorten romanialaisen pankkiautomaattiliigan jäsentä kahdessa erässä."

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2281469
2151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomalaiset poliisit OVAT rasisteja!
Miten nämä ressukka nuoret nyt voivat sitten jatkaa kulttuurin rikastamistaan?
Suomalaiset poliisit ovat ilmeisesti jonkinlaisia viharikoksien hautojia?
Lisäksi he ovat syyllistyneet törkeään vapaudenriistoon myös?



Ei Eu kansalaisia saa pidättää noin vain.

Äänestä

Poliiseja joiden selkäranka ei ole valunut perseestä ulos. Suur kiitos oikeille Poliiseille!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rikas kulttuuri kirjoitti:

"Poliisi vangitsi helsinkiläisiä piinanneet romanialaiset
24.11.2010 10:12


Poliisi on saanut kiinni jo neljä nuorten romanialaisen pankkiautomaattiliigan jäsentä kahdessa erässä."

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2281469

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu