Työvoimapulo tulloo!
ja helmat paukkuu!
391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kansalaiset eivät näytä tajuavan mihinkä suohon yhteiskunnat ovat menossa.
Voi olla, että suomessa on keväällä yli puolimiljoonaa työtöntä !
Maaliskuussa työttöminä oli euro-alueella 10 prosenttia kansalaisista. Suomessa työttömyysprosentti oli hieman alhaisempi, 9,1 prosenttia.
Se on valtava määrä ihmisiä, mihinkä ahneus on euroopan ajanut !
Pitäisi aloittaa maailmanlaajuinen liike eli Kiinalaisen eurotuotteen poikotti !
Nyt on tuotava runsaasti työväkeä Suomeen !
Kokoomus haluaa 1,8 miljoonaa 10 vuoden sisään.
EK kertoo että 70 000 olisi saatava joka vuosi !
Kyllä lähtee työttömyysturvamenot laskuun.
Ja eikun äänestämään !
Ihmeellistä että suomalaisia on työttöminä isot määrät ja samaan aikaan pelkästään pk-seudulla on pimeästi 30 000 virolaista,puolalaista ja ryssiä.
Ainoa todellinen syy tähän on epäisänmaallisten ahneiden suomipomojen typeryys sillä ne perkeleet ottavat töihin näitä äpäriä.
Ja kun nämä harmaantalouden suharit tekevät halpoja hometaloja niin sitten otetaan suomalainen ammattimies töihin ja sitten itketään tulipas kalliiksi.
Kun harmaatalous syö joka vuosi suomen verovaroja noin 4miljardilla eurolla(huom.kreikan pankkituki 1.6miljardia)niin valtio joutuu ottamaan lisää lainaa jotta työttömille saadaan maksettua peruspäivärahaa eli koko ajan menee vain huonompaan suuntaan.
Ainoa järkevä äänestys valinta on PerusSuomalaiset jos haluaa jotain muutosta tähänkin asiaan.