moniko on ostanut erikseen talviautoksi takavetosen?

mä ostin 700e halvan ja toimivan lelun.sillä jo taittaa kivasti noi koulumatkat ja on ilo irti kun saa vetää kahva edellä.iltasinkin ajetaan lähinnä pikkuteillä teollisuusalueilla ja kauppojen pihalla sladia.nyt vaan pitää odottaa että broidi tuo mulle uuden startin kun se stana tsippas...mut oon sitä mieltä että takatuupparilla oppii parhaiten ajamisen niksit kun tarpeeksi ajelee kylkimyyryä ja mikä pääasia se on KIVAA!!
7198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"...oon sitä mieltä että takatuupparilla oppii parhaiten ajamisen niksit..."

Se vaan, että saat opetella kaikki niksit uudelleen alusta, kun siirryt etuvetoisen käyttäjäksi. Tai niin ainakin mulle kävi. Pari talvea meni, ennen kuin totuin etuvetoisella ajamaan...

Äänestä
  • Älä ruoki trollia!!!

    Äänestä

70/80 luvun taitteen autosta 700..., sillä rahalla saa 90-luvun lopun malleja...

Äänestä
  • lopun malleja saa 700 eurolla? Kerro ihmeessä, lähden heti ostamaan kakkosautoa talveksi.

    Äänestä

  • 90-luvun. kirjoitti:

    lopun malleja saa 700 eurolla? Kerro ihmeessä, lähden heti ostamaan kakkosautoa talveksi.

    fiattia nyt ainakin löytyis, mutta niitähän ei lasketa. Eikä ranskan rapeita.

    Äänestä

Takavetoisella ajettu 30 vuotta kesät ja talvet. Välillä se on kivaa, välillä ei, mutta koskaan ei ole tehnyt etuvetoista mieli. Pitäisi opetella perusasiat uudelleen ennen kuin niillä uskaltaisi talvioloissa kunnolla ajaa. Hissuttelu tietysti onnistuu muutenkin.

Ei tarvitse leikkikalua erikseen, kun pitää takavetoista käyttöautona. Tarvittaessa siitä irtoaa hupia juuri sen verran kuin haluaa, mutta ihan asiallisestikin voi ajaa. Kesällä vetotavalla ei juuri väliä olekaan.

Äänestä

mutta ei sillätavalla kuin Salossa yksi sankari isän autolla päätti näyttää ajamisen mallia, mutta päätyi päin puuta. Kortti hyllylle ja syyte varomattomuudesta. Niin ja auto lunastukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dx 4 k kirjoitti:

mä ostin 700e halvan ja toimivan lelun.sillä jo taittaa kivasti noi koulumatkat ja on ilo irti kun saa vetää kahva edellä.iltasinkin ajetaan lähinnä pikkuteillä teollisuusalueilla ja kauppojen pihalla sladia.nyt vaan pitää odottaa että broidi tuo mulle uuden startin kun se stana tsippas...mut oon sitä mieltä että takatuupparilla oppii parhaiten ajamisen niksit kun tarpeeksi ajelee kylkimyyryä ja mikä pääasia se on KIVAA!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu